Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
10/05/2019 - 20:10

Butelkomat jest gotowy, podobnie jak projekt uchwały. Czy będzie to opłacalne?

Klub radnych "Wybieram Nowy Sącz" ma gotowy projekt uchwały dotyczącej zainstalowania butelkomatu. Za każdą plastikową butelkę posiadającą kod kreskowy wrzuconą do automatu można byłoby dostać 10 groszy zwrotu.

Prezydent miasta Ludomir Handzel jest także tym pomysłem zainteresowany. Prezes spółki Nova ma przygotować analizę ekonomiczną i ekologiczną funkcjonowania takiego urządzenia.

- Chcielibyśmy zebrać w mieście około miliona takich butelek, co z pewnością miałoby ogromne znaczenie dla ochrony środowiska w mieście - zaznacza Krzysztof Głuc, przewodniczący Klubu Radnych „Wybieram Nowy Sącz” i wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. - Wiele takich butelek trafia do śmieci niesegregowanych, albo po prostu na dzikie wysypiska śmieci, są porzucane w lasach i w krzakach.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta ma nadzieję, że przygotowany projekt uchwały będzie procedowany już na najbliższej sesji rady miasta i, że w budżecie Nowego Sącza znajdą się pieniądze na zakup takiego urządzenia.

- Chciałbym, aby taki butelkomat pojawił się w Nowym Sączu jeszcze w tym roku - dodaje radny Głuc. - Na razie zacznijmy od jednego. Jeśli pomysł się przyjmie możemy pomyśleć o kolejnych takich urządzeniach.

Krzysztof Krawczyk, prezes spółki NOVA, jak przyznaje jest przychylny nowemu pomysłowi, ale...

- Trzeba jednak przeanalizować, czy będzie to przedsięwzięcie opłacalne - mówi prezes Krawczyk.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu