Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
09/05/2023 - 14:10

Burzą starą cegielnię w Nowym Sączu! To miejsce zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]

- Wyburzają cegielnię? Ciekawe, co powstanie na jej miejscu – zastanawiają się sądeczanie mijający gruzowisko w pobliżu ronda na ul. Nawojowskiej. Prace prowadzone są tutaj od dłuższego czasu. Wkrótce w tamtejszy krajobraz wpisze się zupełnie nowy budynek.

Budowa w Nowym Sączu

Remontów i inwestycji w Nowym Sączu nie brakuje. Rozkopanych jest wiele ulic, w budowie jest także chociażby stadion Sandecji, nowy most na Kamienicy czy boisko ze sztuczną nawierzchnią w Zawadzie. Wkrótce może powstać także tor dla kajakarzy o czym piszemy TUTAJ.

To jednak nie wszystko. Bardzo duże zainteresowanie mieszkańców budzą prace, która prowadzone są obok nowego ronda łączącego ulicę Nawojowską z Alejami Piłsudskiego. Od dłuższego czasu możemy w tym miejscu zobaczyć koparki i samochody budowlane.

Wyburzane są budynki będące częścią starej cegielni, która była niezwykle charakterystycznym punktem w tej części miasta. Znajduje się tutaj teraz ogromne gruzowisko, a obok wznoszony jest zupełnie nowy gmach.

Co powstaje przy rondzie w Nowym Sączu?

Przypomnijmy, że nie tak dawno przy Alejach Piłsudskiego został stworzony kompleks sklepów i lokali gastronomicznych (choć mamy tutaj także chociażby przedszkole). Jego rozbudowa trwa w najlepsze.

Jak się dowiedzieliśmy, właśnie trwają prace przy kolejnym budynku usługowym. Swój kolejny lokal będzie tutaj miała znana amerykańska sieć fast food. Obok niego postawiony zostanie również wysoki maszt reklamowy.

Co ciekawe, w planach jest budowa jeszcze jednego budynku handlowego. Ma być już projektowany. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Wyburzanie cegielni w Nowym Sączu
Wyburzanie cegielni w Nowym Sączu trwa od dłuższego czasu. Wkrótce w tamtejszy krajobraz wpisze się zupełnie nowy budynek.


Dziękujemy za przesłanie błędu