Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
15/10/2020 - 11:35

Burmistrzowie i sekretarz wygrali z COVID-19. Co z urzędnikami ze Starego Sącza?

Mamy bardzo optymistyczne wieści dla mieszkańców gminy Stary Sącz – obaj burmistrzowie i sekretarz gminy uporali się z koronawirusem a testy wykazały obecność COVID-19 tylko u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego ze wszystkich skierowanych na testy.

Stary Sącz: burmistrzowie i sekretarz wygrali z COVID-19. Co z urzędnikami?

Jak informuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki on sam i Jacek Lelek czują się już dobrze. – Nawet bardzo dobrze. Jutro kończy mi się wymagany okres izolacji i w poniedziałek wracam już do pracy. We wtorek wraca burmistrz Lelek.

Zobacz też: Burmistrz Starego Sącza, zastępca i sekretarz ciężko chorzy na COVID-19

W sumie po wykryciu wirusa COVID-19 u burmistrzów i sekretarza gminy na wymaz skierowano również czterech pracowników Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, którzy mieli najczęstszy kontakt z chorymi. – I tylko u jednej osoby z sekretariatu wynik testu wyszedł pozytywny – zaznacza samorządowiec.

Co równie ważne dla mieszkańców – choroba włodarzy gminy nie wpłynęła negatywnie na funkcjonowanie gminy. – Decyzje administracyjne, związane z codziennym, bieżącym funkcjonowaniem mieszkańców i gminy, podpisywała w imieniu burmistrza wyznaczona do tego urzędniczka z wydziału podatkowego pani Bogumiła Migacz – mówi Gizicki. ([email protected] fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu