Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
04/10/2020 - 17:30

Budżet obywatelski Nowego Sącza. Możesz głosować na wybrane projekty!

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Nowego Sącza na 2021 rok. Potrwa ono do 8 października. Po raz pierwszy za zgodą rodziców mogą głosować osoby niepełnoletnie. Do podziału jest ponad trzy miliony złotych.

W tym roku nie brakuje ciekawych pomysłów. Warto się z nimi zapoznać i oddać, na któryś z dopuszczonych projektów głos. Warto mieć wpływ na to, co będzie realizowane na poszczególnych osiedlach i na terenie miasta.

W tym roku zostało wybranych ponad 70 projektów, na które można oddać swój głos. Są naprawdę różnorodne. Wśród nich są również i te, które przygotowali sądeccy aktywiści. Z 25 przygotowanych przez nich propozycji przeszło trzynaście.

W tym roku po raz pierwszy w głosowaniu mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie.

Przypomnijmy, że o środki w ramach budżetu obywatelskiego Nowego Sącza walczy na przykład Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 działający na osiedlu Wojska Polskiego. Szkoła złożyła własny projekt, bo chce w ten sposób zdobyć środki na: remont boiska trawiastego, budowę piłkochwytów, budowę skoczni w dal oraz doposażenie terenów zielonych w ławki i kosze na śmieci. Projekt ma wymowną nazwę „Osiedle Wojska Polskiego dla każdego”.

Spośród wybranych projektów najwięcej jest tych dotyczących infrastruktury drogowej (remonty chodników, parkingów i dróg), poprawy jakości powietrza w mieście, budowy infrastruktury sportowej (boisk) oraz placów zabaw dla dzieci.

Do głosowania zostały też dopuszczone projekty, które sprawią, że Nowy Sącz będzie bardziej zielony poprzez posadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów. To mają być zielone płuca miasta. Są też projekty stawiające na montaż instalacji fotowoltaicznych.

Jest też propozycja dotycząca zorganizowania festiwalu muzyki romskiej i bałkańskiej na osiedlu Dąbrówka, czy chociażby projekt, aby Nowy Sącz stał się ogrodem zmysłów. Chodzi o stworzenie różanej alei na terenach pomiędzy kładką wiszącą nad Kamienicą, a ulicą Jana Kilińskiego.

Zobacz wszystkie dopuszczone projekty TUTAJ.

Głosowanie w budżecie obywatelskim trwa do 8 października i odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony bo.nowyscza.pl

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu