Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/11/2023 - 13:15

Budują komfort w kilometrach pod Nowym Sączem po kawałku

Blisko 22 mln zł wynoszą wydatki na projektowanie i budowę kanalizacji oraz oczyszczalni ścieków na terenie gminy Korzenna. Inwestycja jest realizowana etapami. Dostęp do sieci, co ciągle w podsądeckich wsiach uchodzi za komfort, zyskali teraz kolejni mieszkańcy.

Kolejni mieszkańcy zyskali dostęp do sieci w gminie Korzenna. Spółka komunalna wybudowała wodociąg, łączący Miłkową ze zbiornikiem w Siedlcach. Instalacja o długości 2,5 km pozwoliła podłączyć do sieci Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, szkołę oraz zabudowania, które do tej pory korzystały z lokalnej sieci, użytkującej ujęcie pozostałe po jednostce wojskowej. Włączenie obiektów w sieć gminną zagwarantuje ciągłe, bezpieczne dostawy dobrej jakości wody i pozwoli uniknąć kosztów związanych z utrzymywaniem ujęcia.

Czytaj też Postawili pod Nowym Sączem wielką halę, teraz kończą kolejną inwestycję. Budują to aż na trzech hektarach [ZDJĘCIA]  

Przypomnijmy, że niedawno zakończono budowę odcinka kanalizacji w Wojnarowej. Aktualnie trwają procedury związane z odbiorem inwestycji.

Wybudowana sieć kanalizacyjna ma 1,5 km długości i planowane jest podłączenie do niej 25 budynków. Niektórzy właściciele budynków złożyli już wnioski o wydanie warunków przyłączenia do sieci, inni je przygotowują. Po zakończeniu odbioru technicznego zainteresowani właściciele domów będą mogli je podłączyć do sieci na uzgodnionych warunkach. Inwestycja kosztowała 1,66 mln zł.

Czytaj też Zbudują to we wsi pod Nowym Sączem za dwanaście milionów. Takiej inwestycji jeszcze nie było  

Dotychczas na terenie gminy wybudowano 83 km sieci kanalizacyjnej, do której podłączono blisko 800 budynków, w których mieszka prawie 3700 mieszkańców. (jagienka.michalik@sadeczaninonfo)

Dziękujemy za przesłanie błędu