Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
18/02/2019 - 11:10

Budowa trasy pieszo-rowerowej w Nowym Sączu nad Kamienicą ruszyła

Budowa pięciokilometrowej trasy pieszo-rowerowej nad Kamienicą w Nowym Sączu już się rozpoczęła. Jest ona jednym z elementów dużego projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego głównym partnerem jest Fundacja Sądecka. Władze miasta podpisały właśnie umowę z wykonawcą tego zadania – Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych z Nowego Sącza.

Inwestycja, na którą czeka wielu sądeczan już się zaczęła. Wykonawca przejął plac budowy.

Przypomnijmy, że dopiero w wyniku trzeciego przetargu udało się go wyłonić. Miasto wybrało ostatecznie najtańszą ofertę.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. za kwotę 5 276 700 złotych (brutto). Ma być gotowe do 1 sierpnia br.

Czytaj także: Nowy Sącz: Można zaczynać budowę ścieżki pieszo-rowerowej nad Kamienicą!

Pierwszy etap dużego przedsięwzięcia pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą obejmuje budowę ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż grobli prawego brzegu rzeki Kamienicy, od kładki przy moście 700-lecia, do kładki na wysokości ulicy Wiśniowieckiego. Długość ścieżki wyniesie ok. 2,5 km.

Druga część, która ma być także gotowa do 1 sierpnia br. obejmuje rozbudowę o nowe ciągi biegowo-rowerowe oraz przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego w obrębie Ronda Solidarności oraz ciągu Alei Piłsudskiego do kładki na wysokości ul. Wiśniowieckiego. Ten fragment inwestycji również będzie miał długość około 2,5 km.

W pejzaż Nowego Sącza wpisze się zatem ścieżka turystyczna w kształcie pętli pieszo-biegowo-rowerowej. Będzie ona oferowała mieszkańcom bezpieczną i różnorodną formę aktywnego wypoczynku dla osób w różnym wieku.

W projekcie, którego liderem jest Fundacja Sądecka, poza Nowym Sączem udział biorą samorządy gmin: Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dofinansowanie na wspomniany projekt w kwocie 1 563 000 złotych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, wizualizacja: UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu