Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
31/05/2023 - 10:00

Budowa stadionu Sandecji wydłuży się. To pewne! Kiedy zakończenie?

Budowa stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu potrwa dłużej. To już pewne. Wiceprezydent miasta Artur Bochenek powiedział, że prace opóźnią się o trzy, a może nawet o cztery miesiące.

Pierwotny termin ukończenia inwestycji - koniec czerwca br. jest już nieaktualny. Jak już pisał „Sądeczanin” wykonawca tej potężnej inwestycji – Grupa Blackbird złożyła wniosek o przedłużenie terminu wykonania tego obiektu.

Wykonawca zaproponował spółce Sądecka Infrastruktura Komunalna, powołanej, by czuwać nad realizacją tego zadania oraz władzom miasta wykonanie dodatkowych prac.

- Wykonawca poprosił o przedłużenie terminu zakończenia prac budowlanych argumentując to różnymi przyczynami. Między innymi tym, że planowana jest waloryzacja (kosztów budowy – przyp. red.), wynikająca z przepisów ustawowych – powiedział wiceprezydent Artur Bochenek. – Wykonawca podał, że waloryzacja przysługuje mu w kwocie około ośmiu milionów złotych. Ta suma będzie negocjowana. Zaproponował też wykonanie robót dodatkowych.

Chodzi między innymi o oświetlenie zewnętrzne, dzięki któremu stadion byłby dobrze widoczny w nocy, a na elewacji obiektu mogłyby być widoczne napisy. Chodzi też o montaż dodatkowych krzesełek w strefie piłkarskiej i w strefie VIP.

Dodatkowe prace proponowane przez wykonawcę stadionu miałyby kosztować około 2,5 miliona złotych.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu