Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
08/09/2018 - 13:25

Brawo nauczyciele mianowani. Brawo doktorzy nauk ścisłych [ZDJĘCIA]

Troje pedagogów uczących w szkołach w Nowym Sączu dołączyło do licznego grona nauczycieli mianowanych. Akt nadania takiego stopnia wręczył im prezydent miasta Ryszard Nowak. Co jest w tym takiego wyjątkowego. Są to nauczyciele posiadający tytuł doktora.

Nauczycieli z tytułem doktora jest wciąż niewielu. W gronie pedagogów, którzy teraz odebrali z rąk prezydenta miasta akt nadania tytułu nauczyciela mianowanego znaleźli się: dr nauk technicznych Karina Janisz, nauczyciel Zespołu Placówek Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu, dr nauk matematycznych Katarzyna Jermakowicz, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu i dr nauk ekonomicznych Oskar Kiercz – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

Czytaj także: Zaczynają nowy rok szkolny z awansami. W gronie nauczycieli mianowanych

Pedagodzy ci legitymują się również co najmniej pięcioletnim stażem pracy w szkole wyższej,  więc stopień nauczyciela mianowanego należy się im z mocy prawa. Wszyscy, oprócz tego, że uczą w szkołach średnich są również wykładowcami w sądeckich szkołach wyższych: Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej i Wyższej Szkole Biznesu NLU w Nowym Sączu.  

- Gratuluję państwu i cieszę się, że mamy tak dobrze wykształconych pedagogów - zwrócił się prezydent Nowak do wyróżnionych pedagogów. - Dobra kadra nauczycielska jest skarbem naszych szkół i zapewnia odpowiedni poziom nauczania uczniów w Nowym Sączu.

Czytaj także: Oni rządzą w szkołach i przedszkolach. Dyrektorskie powołania

Według nowych przepisów, jeśli mianowani nauczyciele otrzymają wyróżniającą ocenę swojej pracy, to kolejny awans - tytuł nauczyciela dyplomowanego, będą mogli uzyskać za dwa lata, a nie jak do tej pory po czterech latach.

[email protected], Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Tytuły dla nauczycieli mianowanych - doktorów nauk ścisłych
Tytuły dla nauczycieli mianowanych - doktorów nauk ścisłych


Dziękujemy za przesłanie błędu