Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
08/12/2023 - 15:45

“Brak środków na realizację zadania”. Te ulice w Nowym Sączu nie będą teraz remontowane

W Nowym Sączu trwa obecnie m.in. remont ulicy Magazynowej. Z prośbą o kolejne inwestycje drogowe wystąpił do prezydenta radny Dawid Dumana. Napisał w tej sprawie aż dziewięć interpelacji. W przypadku sześciu okazało się, że miasto nie ma póki co wystarczających środków na ich realizację.

Interpelacja radnego Dawida Dumany 

Każdego miesiąca radni Nowego Sącza piszą interpelacje do władz miasta. Dotyczą przede wszystkim remontów ulic, chodników czy różnego rodzaju renowacji. Prawdziwą ofensywę w tym zakresie przeprowadził niedawno radny Koalicji Nowosądeckiej - Dawid Dumana.

15 listopada wpłynęło ich aż 9, wszystkie były jego autorstwa. Dotyczyły próśb o remont ul. Traugutta (z chodnikiem), Freislera (z zatoczkami autobusowymi), Browarnej, Rokitniańczyków, Krokowskiego (z budową miejsc postojowych), Wieniawskiego (z modernizacją dróg dla pieszych), Darowskiej (z modernizacją dróg dla pieszych), Szymanowskiego (z modernizacją dróg dla pieszych) oraz montażu lustra na ul. Malczewskiego i tabliczek z nazwami ulic na osiedlu Wojska Polskiego. 

Co z remontami w Nowym Sączu?

Radny swoje prośby motywował złym stanem dróg, poprawą komfortu jazdy i wizerunku tych miejsc, usprawnieniem ruchu oraz zwiększeniem bezpieczeństwa. Odpowiedzi na wszystkie interpelacje (na osobnych pismach) udzielił wiceprezydent Nowego Sącza - Artur Bochenek. Kilka z nich wygląda identycznie.

- Informuję, że w bieżącym roku brak środków na realizację tego zadania. Zadanie może być realizowane w przyszłych latach - takie odpowiedzi pojawiły się w przypadku ulic Browarnej, Rokitniańczyków, Wieniawskiego, Krokowskiego (choć w tym przypadku miejsca postojowe będą realizowane z budżetu obywatelskiego), Darowskiej i Szymanowskiego.

Ponadto, Bochenek przekazał, że w przypadku ulicy Traugutta został złożony wniosek o dofinansowanie. Jego pozytywne rozpatrzenie oznacza, że remont będzie mógł zostać przeprowadzony w 2024 roku. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Freislera, na którą w tym roku nie udało się pozyskać pieniędzy. 

Wiceprezydent przekazał także, że lustra przy wyjeździe z prywatnych dróg lub parkingów montowane są na koszt właściciela, po uzgodnieniu z Miejskim Zarządem Dróg. Zapewnił też, że tabliczki z nazwami ulic są montowane na bieżąco w ramach dostępnych środków. ([email protected], fot.: ES/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu