Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
27/02/2020 - 14:10

Bój o Zakładników: MZD nie ma złotówki na budowę chodnika

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu nie ma dziś środków na budowę chodnika wzdłuż ulicy Zakładników w Nowym Sączu. Co zatem z zagrożeniem, które stanowią tu dla mieszkańców ciężarówki firm działających przy tej drodze?

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu nie ma dziś środków na budowę chodnika wzdłuż ulicy Zakładników w Nowym Sączu. Co zatem z zagrożeniem, które stanowią tu dla mieszkańców ciężarówki firm działających przy tej drodze?

O obawach związanych z ruchem ciężarówek jeżdżących wyjątkowo wąską i pozbawioną chodnika oraz nadających się do chodzenia poboczy pisaliśmy w publikacji Interwencja "Sądeczanina": mieszkańcy ul. Zakładników mają dość. Proszą o pomoc

Na ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę, ale miejscowi twierdzą z przekonaniem, że kierowcy jeżdżących tędy nawet kilkadziesiąt razy dziennie aut ciężarowych ograniczenie to całkowicie lekceważą. Zdesperowani lokatorzy tutejszych nieruchomości postanowili poprosić o pomoc władze miasta i zawnioskowali, by wprowadzić tu ograniczenie tonażu do 3,5 tony. W szerszej perspektywie liczą jednak na budowę chodnika.

Na takie dictum głos w sprawie postanowili zabrać wspominani przedsiębiorcy, którym zarzuca się też, że przez ich działalność ulica nieustannie stoi w błocie, co stwarza dodatkowe zagrożenie. Już nie wspominając o komforcie pieszych. Twierdzą, że wprowadzenie ograniczenia tonażu będzie dyskryminowaniem ich firm. Ba, mówią nawet, że chcieli złożyć miastu propozycję partycypowania w kosztach budowy chodnika, ale żaden z prezydentów nie chciał ich przyjąć. Robi się z tego spora afera, bo w sprawę jest mocno zaangażowany radny Michał Kądziołka z klubu opozycyjnego do ekipy rządzącej. Problem nabiera wydźwięku politycznego.

Zobacz też: Przedsiębiorcy z ul. Zakładników piszą list otwarty. Grożą protestem i sądem

Ale dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Czytelników z tej okolicy, którzy poprosili naszą redakcję o pomoc. Dlatego pytanie o możliwość budowy chodnika zadaliśmy bezpośrednio dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg Adama Konickiego. Co usłyszeliśmy w odpowiedzi?
- Na dzień dzisiejszy brak jest zapewnienia finansowania przebudowy ulicy Zakładników, MZD bez niezbędnych środków finansowych nie jest w stanie podjąć stosownych działań. Właściciele firm nie zwrócili się do MZD w sprawie współfinansowania przebudowy drogi – mówi zwięźle dyrektor.

A co błotem? – Zanieczyszczenie drogi publicznej jest wykroczeniem. Przestrzeganiem tych zapisów zajmuje się Straż Miejska i Policja – kwituje Konicki, który jednocześnie już zadeklarował, że będzie chciał się spotkać w tej sprawie bezpośrednio z mieszkańcami już w marcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu