Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
25/03/2024 - 18:35

Blok STBS przy ul. Czecha w Nowym Sączu gotowy. Klucze dla mieszkańców po świętach [ZDJĘCIA]

Na ten moment z niecierpliwością czekali sądeczanie, którzy zdecydowali się mieszkać przy ul. Czecha w Nowym Sączu w nowoczesnym apartamentowcu, którego inwestorem było Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Po Świętach Wielkanocnych, 3 kwietnia zostaną przekazane klucze pierwszym lokatorom.

To 53 nowe mieszkania, jakie udało się w Nowym Sączu wybudować od dobrych kilkunastu lat. Są to mieszkania znajdujące się w zasobach miejskiej spółki STBS. Budowa nowoczesnego budynku - segmentu A, jednego z kilku zaplanowanych bloków w tej części miasta nareszcie dobiegła końca.

Przypomnijmy, że ostatni etap prac w bloku – segmencie A przy ul. Czecha w Nowym Sączu nie kończył ten wykonawca, który rozpoczynał tę inwestycję, ale inny. – nowy główny wykonawca.

- Po wielu latach, kiedy miasto nie budowało mieszkań gotowy jest pierwszy blok – mówił dzisiaj podczas briefingu prasowego prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – To dopiero początek. W następnej kadencji przekroczymy liczbę 1000 mieszkań. Tyle ich oddamy nowosądeczanom. Dzisiaj możemy pokazać pierwsze 53 mieszkania. Pokazać w jakim są one standardzie.

Prezydent miasta podziękował Zarządowi STBS, który był inwestorem tej inwestycji.

- Mieszkańcy będą mogli w przyszłym tygodniu otrzymać klucze do swoich mieszkań – dodał prezydent. – To dobra informacja przed Świętami Wielkanocnymi. Przed nami budowa kolejnych budynków wielorodzinnych. To możliwość pozyskania mieszkania – własnego „M” po stosunkowo niskiej cenie.

Ci, którzy zdecydowali się na to, by ich mieszkanie znajdowało się właśnie w budynku przy ul. Czecha wnosili opłatę w kwocie 840 złotych za metr kwadratowy mieszkania.

Mieszkania są wykończone (z płytkami, podłogami, armaturą). W każdym z nich jest podłączenie do internetu i możliwość podłączenia telewizji. Są wykończone łazienki.

Nowi lokatorzy już niedługo, po odebraniu kluczy będą mogli się wprowadzać się do wyczekanego „M”.

Jak zapowiedział dzisiaj Ludomir Handzel – 3 kwietnia miasto ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie tego budynku.

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie budowało kolejne bloki – segmenty B, C, D nieopodal oddawanego właśnie do użytku segmentu A.

W bloku przy ul. Czecha znajdują się mieszkania o powierzchni od 30 do prawie 80 m. kw. Pod budynkiem znajduje się garaż podziemny z podgrzewanym wyjazdem w zimie. Są komórki lokatorskie.

- Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie miało jeszcze mieszkań w takim standardzie, jaki można zobaczyć w tym segmencie – mówi Jacek Żelasko, prezes STBS. – Na dachu budynku są zainstalowane panele o łącznej mocy 25 KW. Wszystkie mieszkania są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Jest winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do windy mogą wjechać nosze. W budynku nie ma piecyków. Tutaj jest ciepło systemowe.

Budowa segmentu A przy ul. Czecha rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. Teraz gotowy obiekt przekazywany jest do użytkowania.

- W tym tygodniu prawdopodobnie ogłosimy przetarg na budowę segmentu B, C, D oraz świetlicy w budynku – Z. – dodaje prezes Żelasko. - Możliwe, że jeszcze w tym półroczu uda się pozyskać środki na kolejne dwie inwestycje. Na każdą z tych inwestycji udało się pozyskać sporo środków zewnętrznych.

([email protected], fot. i film: IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Blok STBS przy ul. Czecha w Nowym Sączu gotowy. Klucze dla lokatorów po świętach [ZDJĘCIA]
Na ten moment z niecierpliwością czekali sądeczanie, którzy zdecydowali się mieszkać przy ul. Czecha w Nowym Sączu w nowoczesnym apartamentowcu, którego inwestorem było Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Po Świętach Wielkanocnych, 3 kwietnia zostaną przekazane klucze pierwszym lokatorom.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu