Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
06/09/2021 - 10:55

Bliscy pożegnają dzisiaj śp. Kacpra Bastę. Chłopiec miał zaledwie 16 lat

Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Nowego Sącza pożegnają dzisiaj Kacpra Bastę, który przegrał nierówną walkę z nowotworem złośliwym kości. Chłopiec miał zaledwie szesnaście lat.

W kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Nowym Sączu - Dąbrówce odbędzie się dzisiaj pogrzeb śp. Kacpra Basty. Chłopiec przez trzy lata dzielnie walczył z nowotworem złośliwym kości. Niestety przegrał tę nierówną walkę.

O godzinie 11.30 za jego duszę zostanie odmówiony różaniec, po którym o godzinie 12 zostanie odprawiona msza święta żałobna, w której wezmą udział rodzice i rodzeństwo chłopca, a także rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Nowego Sącza i wszyscy ci, którzy angażowali się w zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca. Po Eucharystii ciało szesnastolatka zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym.

- Kochany Kacperku, choć bardzo chcieliśmy, nie udało się. Wierzę, że tam gdzie teraz jesteś, jesteś szczęśliwy, choć my płaczemy za tobą. Scaliłeś tyle dobrych serc i na zawsze w naszych sercach pozostaniesz jako najdzielniejszy wojownik - napisała na jednym z portali społecznościowych pani Justyna, która była zaangażowana w zbiórkę pieniędzy dla chorego chłopca.

Tak jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach Sądeczanina, trzy lata temu lekarze zdiagnozowali u Kacpra nowotwór kości udowej. To najgrubsza kość w układzie kostnym człowieka, która niespodziewanie pękła, co wzbudziło podejrzenia rodziców chłopca. Po skonsultowaniu ze specjalistą potwierdziły się najgorsze przewidywania. Od tego czasu chłopiec przeszedł szereg chemioterapii i radioterapii, a także skomplikowaną operację wycięcia guzów i wstawienia endoprotezy.

Rodzina, przyjaciele, a także mieszkańcy Sądecczyzny stanęli na głowie, aby zebrać potrzebną sumę pieniędzy na leczenie chłopca. W tym celu organizowali przeróżne akcje, festyny i biegi. Niestety mimo wszelkich starań, choroba wciąż postępowała. Chłopiec dzielnie, jak prawdziwy wojownik, walczył z nowotworem. Niestety przegrał tę nierówną walkę. Zmarł w piątkowy poranek (3 września) w obecności swoich najbliższych. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Drużyna Kacpra Basty, pomagam.pl)


Dziękujemy za przesłanie błędu