Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
14/02/2021 - 19:10

Biegacze, skiturowcy! Barani Szlak przetarty do samej Cyrli [ZDJĘCIA]

Mamy świetne wieści z gminy Rytro dla wszystkich, którzy przywykli, że po takich opadach śniegu jak ostatnio Barani Szlak prowadzący z wysokości zamku do przysiółka Makowica i dalej do samej Chaty Górskiej Cyrla jest niemal nie do przebycia. Byliśmy tam dziś i z całą mocą twierdzimy – warunki na wyprawę skiturową, na nartach biegowych i dla biegaczy są tu doskonałe.

Biegacze, narciarze! Barani Szlak przetarty do samej Cyrli

Po intensywnych opadach śniegu dojść na Makowicę było nie lada wyzwaniem. Były tygodnie, że do przysiółka zaopatrzenie musieli dowozić goprowcy. Nie jest to bowiem ani szlak turystyczny, ani droga gminna. Trakt w całości należy do Nadleśnictwa Piwniczna i gmina nawet nie bardzo miała jak tu przekierować ciężki sprzęt do odśnieżania. Teraz jest zupełnie inaczej – samorząd systematycznie wysyła tu w miarę potrzeby ekipy odśnieżające a gospodarze Chaty własnym pługiem śnieżnym przecierają drogę od schroniska do Makowicy.

Zobacz też: Rytro: przebili się do Makowicy! Droga niczym tor saneczkarski

Widzieliśmy tu dziś nawet zwykłe auto osobowe, które z powodzeniem mogło zjechać z góry do Suchej Strugi. Ubita droga ma bowiem szerokość aż dwóch metrów. Nie ma lodu, nie ma błota. Jest fantastycznie. I dlatego nie dziwiła nas cała rzesza miłośników aktywnego wypoczynku: piechurów, skiturowców, na biegówkach, biegaczy.

Biegacze, narciarze! Barani Szlak przetarty do samej Cyrli

Wczoraj z kolei byliśmy na szlaku ze Złotnego (gmina Nawojowa) w kierunku na Kokuszkę. Tu jest naprawdę ciężko. Śnieg po kolana, w wyższych partiach z trudem można się przebić pieszo. Pierwsze 1,5 km było naprawdę super, potem już tylko ciężej. Zrezygnowaliśmy z marszruty mniej więcej po przejściu niecałych trzech kilometrów, gdy śnieg sięgnął nam po połowę uda. Tu na wyprawę wybrać się mogą naprawdę zaprawieni w bojach. Zresztą zobaczcie naszą galerię zdjęć. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)

Biegacze, narciarze! Barani Szlak przetarty do samej Cyrli
Mamy świetne wieści z gminy Rytro dla wszystkich, którzy przywykli, że po takich opadach śniegu jak ostatnio Barani Szlak prowadzący z wysokości zamku do przysiółka Makowica i dalej do samej Chaty Górskiej Cyrla jest niemal nie do przebycia. Byliśmy tam dziś i z całą mocą twierdzimy – warunki na wyprawę skiturową, na nartach biegowych i dla biegaczy są tu doskonałe. Wczoraj z kolei byliśmy na szlaku ze Złotnego (gmina Nawojowa) w kierunku na Kokuszkę. Tu jest naprawdę ciężko. Śnieg po kolana, w wyższych partiach z trudem można się przebić pieszo. Zrezygnowaliśmy z marszruty mniej więcej po przejściu trzech kilometrów. Pokonania trasy na nartach, niezależnie od rodzaju, nawet sobie nie wyobrażamy. Zresztą zobaczcie naszą galerię zdjęć.


Dziękujemy za przesłanie błędu