Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
05/06/2020 - 04:55

Bez tego dokumentu tranzytem przez Słowację do Polski nie wrócicie

Bardzo ważna informacja dla Polaków, którzy wracając z zagranicy do kraju muszą przejechać przez Słowację. By zrobić to zgodnie z prawem i uniknąć problemów na granicy, trzeba wcześniej złożyć stosowne dokumenty.

Bez tego dokumentu tranzytem przez Słowację do Polski nie wrócicie

Po całkowitym zamknięciu granic RP związanym z epidemią COVID-19, granice są powoli, ale systematycznie otwierane. I tak przekraczać swobodnie granicę ze Słowacją, Niemcami, Litwą, Szwecją i Danią mogą – bez konieczności przechodzenia kwarantanny – uczniowie i studenci oraz Polacy pracujący lub wykonujący zadania służbowe w wymienionych krajach. Pisaliśmy o tym szczegółowo w informacji Zobacz kto może już przekraczać granice i jest zwolniony z kwarantanny

Teraz ważna wiadomość dla tych, którzy chcąc wrócić do kraju przejeżdżając przez Słowację. Wszystkie takie osoby powinny zawczasu złożyć stosowne deklaracje, poinformować o swoich zamiarach i terminie powrotu. Dokumenty, których wzory można znaleźć TUTAJ (pdf) , TUTAJ (wersja edytowalna) trzeba przesłać na adres [email protected] jeszcze przed wjazdem na teren Słowacji. 

Jak podkreśla polska Straż Graniczna procedura ta znacznie skróci i ułatwi przejście obowiązującej nadal kontroli.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)