Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
19/01/2020 - 12:45

Bez takich jak oni, ani rusz. Trudna służba sądeckich sołtysów

To oni są blisko ludzi i najlepiej znają potrzeby mieszkańców wsi. To oni reprezentują ich w rozmowach z samorządowcami. Bez sołtysów ani rusz. Ich praca została nagrodzona. Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej otrzymało Medal Polonia Minor, prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez marszałka Małopolski.

Blisko stu sołtysów przybyło do nowosądeckiego starostwa powiatowego na spotkanie świąteczno-noworoczne,  z udziałem marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, starosty Marka Kwiatkowskiego i lokalnych parlamentarzystów.

To była nie tylko okazja  do podsumowań i życzeń na kolejnych dwanaście miesięcy. Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej otrzymało Medal Polonia Minor, prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez marszałka Małopolski.  Na ręce szefa stowarzyszenia, Piotra Gniadeckiego wręczył je Witold Kozłowski.

Czytaj też Cała prawda o najlepszym sądeckim sołtysie na zagrodzie równym wojewodzie[WIDEO]

- Sołtysi są blisko ludzi, znają potrzeby mieszkańców swoich sołectw i reprezentują ich w rozmowach z samorządowcami - mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To trudna służba. Dziękuję, że pełnicie ją na co dzień z wielkim zaangażowaniem.

Czytaj też Sołtysi to ludzie z pasją i społecznikowską żyłką do działania

Uroczystość uświetnił występ zespołu Pogórzańskie dzieci z Kąclowej.

Medal Polonia Minor jest jednym z najważniejszych wyróżnień przyznawanych od 2011 roku przez marszałka Małopolski za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz regionu.

O przyznaniu nagrody decydują wspólnie marszałek województwa wraz z przewodniczącym sejmiku. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu