Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
25/09/2013 - 15:00

Beskid Wyspowy: Ratownicy szukają awionetki

Dzisiaj (25 września) policja w Mszanie Dolnej została zaalarmowana o samolocie-awionetce lecącym nisko nad Górą Ćwilin. Świadek widział smugę dymu za nisko lecącą maszyną. We wskazanym rejonie poszukiwania prowadzą służby ratownicze – policja, straż pożarna i goprowcy. Wykorzystano m.in. śmigłowiec LPR.
- Dzisiaj około godz. 13.50 dyżurny Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej został powiadomiony telefonicznie przez turystę schodzącego z Góry Lubogosz o tym o tym że widzi dym unoszący się na stoku Góry Książnica-Cwilin – powiedział asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Mężczyzna wcześniej widział lecąca awionetkę i zaniepokoił się, czy, aby ten samolot nie spadł na ziemię.
Na miejsce skierowano służby ratownicze – Staż Pożarną, pogotowie ratunkowe, Policję i ratowników GOPR. Lata tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Trwają poszukiwania źródła dymu – dodaje asp. Piegza, rzecznik limanowskiej policji. - Na razie informacja o ewentualnym wypadku awionetki nie są potwierdzone.
(MIGA)
Fot. arch. PSP w Nowym Sączu. - śmigłowiec LPR uczestniczy w poszukiwaniach.Dziękujemy za przesłanie błędu