Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
21/04/2015 - 14:37

Beskid Wyspowy jak najlepszy turystyczny produkt

Czy Beskid Wyspowym może stać się oryginalnym produktem turystycznym, który przyciągać będzie nie tylko mieszkańców regionu? Marszałek Małopolski Marek Sowa, twierdzi, że to możliwe.
Samorząd małopolski chce wspierać rozwój turystyki nie tylko w ramach unijnych funduszy, ale także otwartych konkursów i projektów takich jak m.in. Małopolska Gościnna - przekonywał w programie TVP Kraków „Region. Ludzie, sprawy, opinie” . Marszałek Małopolski. Sowa zapewniał, że samorząd regionu wspierać będzie rozwój turystyki nie tylko w ramach nowego RPO i PROW, ale także otwartych konkursów i projektów takich jak m.in. Małopolska Gościnna.

– W regionie trzeba stwarzać zróżnicowaną ofertę spędzania wolnego czasu – mówił Sowa– W przeciągu kilku lat udało się stworzyć w Beskidzie Wyspowym oryginalny produkt turystyczny, który przyciągać będzie nie tylko mieszkańców regionu.

Gospodarz Małopolski przekonywał także, że w najbliższych miesiącach samorząd zamierza wspierać finansowo takie projekty jak m.in. Kolej Galicyjska czy promować produkty tradycyjne i regionalne. – Województwo chce być partnerem dla samorządów lokalnych, które wykazują się inicjatywę i chcą się rozwijać.

O atrakcjach Beskidy Wyspowego, obok marszałka Sowy, mówili także Czesław Szynalik – organizator akcji "Odkryj Beskid Wyspowy” oraz Władysław Bieda – burmistrz Limanowej.

(mika)
fot: sxc.hu
 


Dziękujemy za przesłanie błędu