Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
23/09/2018 - 21:00

Berest: Nowo zakupiony wóz strażacki będzie służył potrzebującym

Ochotnicza Straż Pożarna w Bereście, która w tym roku obchodzi 70. lecie swego założenia, wzbogaciła się o wóz strażacki. W sobotę (22 września), w obecności zaproszonych mundurowych gości, burmistrza gminy, a także mieszkańców nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy i dokumentów nowo zakupionego pojazdu.

Zawyły syreny, strażacy ochotnicy ustawili szpaler i odpalili race. Następnie wzdłuż drogi przebiegającej przez Berest przejechały wozy strażackie, w tym ten niedawno  zakupiony. Tak rozpoczęły się  uroczystości przekazania do niego kluczy i dokumentów.

Nowo zakupiony wóz strażacki poświęcił ks. proboszcz Stanisław Kądziołka - Aby to auto służyło dla dobra człowieka, za wstawiennictwem świętego Krzysztofa, patrona kierowców, ustrzeż Panie wszystkich użytkowników tego pojazdu od nieszczęść, duszy i ciała, aby mogli dojechać do wyznaczonego celu.  – mówił duchowny.

Klucze i dokumenty pojazdu przekazał burmistrz Dariusz Reśko. Włodarz gminy życzył strażakom, aby auto dobrze służyło jego użytkownikom. Ale, aby jak najmniej  miało okazji  do wyjazdu, chociaż codziennie każda godzina przynosi nieszczęśliwe wypadki, powodzie i inne zdarzenia.

Umowę dotyczącą dotacji na zakup wozu strażackiego dla jednostki w wysokości 100 000 zł podpisali w czerwcu br.  burmistrz Dariusz Reśko i Prezes OSP Berest druh Andrzej Nowak.

Pojazd zakupiony został też dzięki  hojności mieszkańców Berestu, którzy zgodnie przekazali na ten cel 10 tyś. złotych. Wóz nie jest nowy, jednak w bardzo dobrym stanie i b. dobrze wyposażony.

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Bereście świętuje 70. lecie założenia. Jednostka powstała w 1948 roku. W ubiegłym roku, w maju  została uroczyście  włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Decyzję  tę wydał  Komendant Główny PSP  z dniem  1 grudnia 2016 roku.

(MKA) fot. aut.

Berest: Nowo zakupiony wóz strażacki będzie służył potrzebującym
OSP Berest otrzymało nowo zakupiony wóz strażacki. Galeria zdjęć z uroczystości przekazania kluczy i dokumentów pojazdu.
Dziękujemy za przesłanie błędu