Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
27/04/2017 - 13:55

Będzie więcej tlenu w Nowym Sączu, bo na dwie ulice wrócą… drzewa

Na przekór hiobowym wieściom z całego regionu a dalej całej Polski w Nowym Sączu drzewa zamiast paść pod piłami, pojawią się licznie i to w okolicy centrum. Mieczysław Kaczwiński zaciera ręce, bo miasto posadzi je na Sienkiewicza i na Grodzkiej, czyli na osiedlu Szujskiego, gdzie radny zarządza. Co o tym zadecydowało?

Na marcowej jeszcze sesji Kaczwiński alarmował, że rok temu zniknęły w czasie remontu chodnika drzewa rosnące wzdłuż Sienkiewicza i Grodzkiej. – A drzewa liściaste produkują bardzo dużo tlenu – perorował radny, apelując o ich ponowne nasadzenie.

Zobacz też: Nowy Sącz: Na kocich plantach będzie siłownia „pod chmurką”?

I już po kilku tygodniach z oficjalnej odpowiedzi dowiedział się, że: - W najbliższym sezonie wegetacyjnym zostaną posadzone drzewa przy ulicy Sienkiewicza oraz przy Grodzkiej na odcinku od ul. Jagiellońskiej do al. Wolności po lewej stronie drogi.

Optymistyczne wieści podpisał wiceprezydent Jerzy Gwiżdż. Jednak Kaczwiński drapie się w głowę. – Ciekawe czy drzewa pojawią się tylko tam gdzie były wcześniej, czy we wszystkich wolnych, naprawdę dogodnych miejscach, których trochę przy tych ulicach jest?

Zobacz też: Ten znak chroni przed mandatami? MZD uniknie rebelii na Sienkiewicza?

Radny jest też ciekaw, jakie gatunki upiększą ulice, ale jednocześnie pamięta, że do tej pory sadzono zazwyczaj klony. – Więc i tym razem też będą klony – komentuje gdy go o to podpytujemy.

Publikację celowo opatrzyliśmy takim, a nie innym zdjęciem. Widać na nim świetnie ile w ślad za liberalizacją przepisów w Nowym Sączu drzew ubyło. Tym samym każde, nawet symboliczne nasadzenia są na wagę złota. A Wy jak sądzicie? Gdzie, przy jakich ulicach mogłyby się jeszcze pojawić?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)