Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
19/05/2018 - 08:35

Będzie szynobus z Marcinkowic? Całe sołectwo na "tak"

Mieszkańcy chyba potrząsneli wójtem, bo gmina Chełmiec zadeklarowała, ze chce szynobusu od 1 września, gdy zacznie się rok szkolny. Wszystko po zebraniu sołeckim w Marcinkowicach?

Peron dworca w Marcinkowicach

Gdy 10 maja rozmawialiśmy z zastępcą wójta gminy Chełmiec, Arturem Bochenkiem, na temat możliwości uruchomienia szynobusu od Marcinkowic, usłyszeliśmy że nikt bezpośrednio do gminy z takim wnioskiem się nie zgłosił. A mieszkańcy Marcinkowic i Klęczan wolą korzystać z mostu północnego, do którego mają bliżej niż do dworca PKP. Stanowisko gminy przedstawiliśmy w publikacji Szynobus może ruszać z dworca w Marcinkowicach. Ale Chełmiec pieniędzy nie da...

Co się zatem zmieniło? 13 maja w Marcinkowicach odbyło się zebranie sołeckie. Frekwencja była nadzwyczajna a sołtys Katarzyna Bobak dopytywała zaproszonego wójta o tę sprawę. Radny Tadeusz Lis zapytał natomiast zebranych, kto jest za uruchomieniem szynobusu do Marcinkowic. "Za" byli wszyscy obecni na zebraniu... Wójt do tego się nie ustosunkował, ale wnioski nasuwają się same, bo pismo wójta do prezydenta Nowego Sącza datowane jest na 16 maja. Co jest w tym piśmie?

Wójt gminy Chełmiec pisze m.in. "(…) chcąc choć minimalnie ulżyć mieszkańcom gminy Chełmiec informuję, że rozważam uruchomienie takiego połączenia od miejscowości Marcinkowice."

Zobacz też: Dlaczego Piwniczna-Zdrój nie chce dopłacić do szynobusu do Nowego Sącza?

"(...) Ze względu na to, że z szynobusu w większości korzysta młodzież szkolna, to zasadne jest uruchomienie szynobusu po zbliżającym się okresie wakacyjnym od 1 września w godzinach, w których zwłaszcza młodzież i mieszkańcy przemieszczają się z i do szkoły/pracy."

ES [email protected] Fot: SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)