Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
15/04/2021 - 16:50

To będzie numer jeden Randkowej Mapy Sądecczyzny!

Na Górze Modyń w miejscowości Wola Kosnowa w gminie Łącko rośnie kolejna wieża widokowa w naszym regionie. Tę śmiało możemy nazwać wieżą dla szukających miłości i zakochanych! Dlaczego?

Rośnie wieża widokowa na Górze Modyń. Tu znajdziesz swoją drugą połówkę

Jak śmieje się wójt Jan Dziedzina ta inwestycja to ukłon w stronę turystów, ale w szczególności dla zakochanych albo tych, którzy właśnie szukają drogiej połówki. Dlaczego? Góra Modyń licząca sobie 1029 metrów (to szczyt Beskidu Wyspowego) już od dawna jest szczególnym miejscem na „miłosnej” mapie Polski – krąży legenda, że ten, kto zdobędzie ten szczyt ma szansę poznać na nim swoją przyszłą, drugą połówkę.

A tym, którzy już mają szczęście być w związku, miejsce to przynosi pomyślność. Wiele znanych ogólnopolskich portali wskazuje nawet to miejsce jako idealne na walentynkowy spacer, romantyczną randkę w cudownych okolicznościach natury.

Rośnie wieża widokowa na Górze Modyń. Tu znajdziesz swoją drugą połówkę

Zobacz też: Koło Przysietnicy chcą budować kolejną platformę widokową. Zobaczcie gdzie!

Coś chyba jest na rzeczy, bo i trzy samorządy inwestują wspólnie w to przedsięwzięcie. Obok Łącka po 60 tysięcy złotych dołożyły do inwestycji opiewającej w sumie na 715 500 zł gminy Kamienica i Łukowica. Konstrukcja ma być gotowa czerwca tego roku. – I gotowe są już fundamenty. Teraz wykonawca czeka tylko na lepszą pogodę i zabiera się za montaż części nadziemnej – obrazuje postępy w pracy wójt Jan Dziedzina.

Wieża będzie miała około 28 metrów wysokości i zwieńczona będzie tarasem. ([email protected] Fot.: dzięki uprzejmości wójta Jana Dziedziny UG w Łącku)

Znacie inne miejsca, które powinniśmy pokazać na "Randkowej mapie Sądecczyzny"? Dajcie nam znać. Koniecznie!

Dziękujemy za przesłanie błędu