Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
13/12/2017 - 08:40

Będzie nagrywał piratów drogowych co mu ciągle niszczą płot. Filmy chce umieszczać w Internecie!

Mystków w gminie Kamionka Wielka. Ktoś tu systematycznie niszczy płot posesji należącej do pana Adama Mamczyka. Mężczyzna zniecierpliwiony sytuacją chce zainstalować kamerę, sam namierzyć sprawcę lub sprawców a ich nagrania zamieszczać w Internecie.

- Od dłuższego czasu walczę z piratami drogowymi, którzy regularnie demolują mój płot na działce w miejscowości Mystków. Niestety nie mogę ich namierzyć. Zwracam sie z prośbą o nagłośnienie sprawy, bo sam sobie nie poradzę. Organy ścigania są bezsilne a szkody spore - napisał do naszej redakcji pan Adam Mamczyk.

Gdy skontaktowaliśmy się z nim telefonicznie okazało się, że sprawa może mieć mocno sensacyjny wymiar. Dlaczego? Otóż pan Adam chce walczyć z piratami na forum publicznym. Jak?

Na razie zainstalował atrapę kamery, ale już zamówił prawdziwą, która nagrywa bez przerwy nawet przez dwa tygodnie. Urządzenie nie kosztuje dużo, bo zaledwie kilkaset złotych, tyle, co będzie kosztować naprawa uszkodzonego płotu. Zdjęcia sprawców trafiać będą na facebookowy profil poszkodowanego.

Zobacz też: Kierowca ciężarówki FAKRO jechał pod prąd na czołówkę, filmik trafił do sieci w Wielkiej Brytanii

– Wie pani, każdemu może się zdarzyć stłuczka. Gdyby ktoś, kto wjechał w płot przyszedł do mnie i po ludzku się przyznał, to byśmy się jakoś dogadali. Powiedziałbym pewnie, żeby mi zapłacił za szkody i po sprawie. Ale jak ktoś ciągle niszczy i ucieka, to ja się patyczkować nie będę – argumentuje swoją radykalną decyzję pan Adam.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że systematycznie niszczony płot wcale nie stoi przy jakiejś ruchliwej drodze, tylko przy wyjątkowo spokojnej drodze wewnętrznej prowadzącej do warsztatu samochodowego brata pana Adama.

Zobacz też: Samobójca w akcji! Gdyby tego nie nagrano, nikt by nie uwierzył: sekundy i byłaby miazga...[WIDEO]

- A może ktoś celowo wjeżdża w płot, żeby uszkodzić samochód i po prostu „na lewo” załapać się na pieniądze z polisy na naprawę? – podpytujemy poszkodowanego. Mamczyk w takie rzeczy nie wierzy. No raz ktoś by mógł tak zrobić, ale płot niszczony jest systematycznie. Pytamy zatem, czy może pan Adam podpadł komuś i ktoś ogrodzenie niszczy mu na złość. I tą możliwość mężczyzna z miejsca wyklucza.

Tyle, czy nagrywanie piratów i publikowanie nagrań w Internecie nie ściągnie na niego dodatkowych problemów? Czy tak w ogóle można? Pytanie to staje się tym istotniejsze, że coraz więcej mieszkańców naszego regionu decyduje się na podobny krok. Do sieci trafiają nagrania piratów drogowych a w zeszłą niedzielę pisaliśmy też o upublicznionym nagraniu mężczyzny, który okradł otwarte auto.

Zobacz też: Złodziej ukradł kamerę cofania z otwartego auta. Też uważasz, że to zabawne? [WIDEO]

 Będziemy o takich sytuacjach rozmawiać dziś z Prokuratorem Rejonowym w Nowym Sączu. O wynikach naszej rozmowy poinformujemy w osobnej publikacji. Ciekawi jednak jesteśmy również waszego zdania.

ES [email protected] Fot.: Adam Mamczyk

Zniszczony płot
Fot.: Adam Mamczyk


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)