Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/10/2022 - 12:15

To będzie muzyczna uczta. Ona naprawdę wystąpi w Nowym Sączu!

To będzie jedyna i niepowtarzalna okazja by posłuchać tej światowej sławy, wybitnej pianistki ze Stanów Zjednoczonych. Kate Liu, zdobywczyni III nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie mazurków w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku będzie można zobaczyć i posłuchać w sobotę 22 października w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Kate Liu, pianistka  światowego formatu w Nowym Sączu

wystąpi z recitalem fortepianowym w ramach 273. Koncertu u Prezydenta. Recital rozpocznie się w sobotę o godz. 19.30. Wstęp jest wolny. Melomani już zapewne rezerwują sobie czas. Nie przegapią takiego wydarzenia. Aż taka muzyczna gratka nie zdarza się często.

Podczas  koncertu można będzie posłuchać utwory Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna. Organizatorzy zapraszają na koncert. Naprawdę warto przyjść w sobotni wieczór do bazyliki. Koncert światowej sławy pianistki Kate Liu jest możliwy, dzięki współpracy prezydenta Nowego Sącza z organizatorami  Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa.

- Dzięki temu co roku jeden z koncertów  festiwalowych odbywa się w Nowym Sączu - mówi prezydent Handzel. – W naszym mieście stawiamy na kulturę.

Wydarzeniu patronuje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz proboszcz bazyliki św. Małgorzaty ks. Jerzy Jurkiewicz.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu