Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
13/05/2018 - 10:55

Będzie druga podstacja pogotowia na Helenie? Korytarze życia to za mało

Utworzyć drugą podstację pogotowia ratunkowego na osiedlu Helena, pod drugiej stronie zamkniętego mostu. Z taką propozycją chce wystąpić do wojewody dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Choć sądeczanie wykazują się pełnym zrozumieniem i tworzą dla karetek tzw. korytarze życia, to z powodu korków tworzących się po zamknięciu mostu heleńskiego zespoły ratunkowe dojeżdżają do pacjentów czasem nawet z wielominutowym opóźnieniem. Głównym powodem są korki na Węgierskiej i innych objazdach tworzące się szczególnie w godzinach szczytu.

Zobacz też: Most heleński zamknięty: Karetki docierają do chorych z opóźnieniem

Inna rzecz, że nawet w korytarzach auta ratunkowe nie są w stanie rozwinąć takiej prędkości z jaką zazwyczaj jadą na sygnale. Do tego dochodzi konieczność zwalniania na wszystkich przeciążonych skrzyżowaniach. – Tam jest dużo trudniej zrobić korytarz ratunkowy – zaznaczał w rozmowie z Naszą Telewizją Sądecką Józef Zygmunt.

Co to może oznaczać w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia? Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Dlatego Józef Zygmunt, szef Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego chce poprosić wojewodę o pomoc w organizacji drugiej podstacji pogotowia po drugiej stronie Dunajca na osiedlu Helena. Przypomnijmy, że jedyna, która działa obecnie zlokalizowania jest przy ul. Śniadeckich.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Na co Sandecji 1,7 mln zł z miejskiego budżetu? Mówi prezes sportowej spółki, Tomasz Michałowski:


Dziękujemy za przesłanie błędu