Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
02/12/2022 - 20:10

To będzie alternatywa dla korków w godzinach szczytu w Nowym Sączu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z firmą Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej i to ona zaprojektuje i wybuduje przystanek kolejowy Nowy Sącz Gorzków, ale też przystanek Nowy Sącz Dąbrówka. Na to pierwsze zadanie została przewidziana kwota 18 mln złotych. Nieco tańszy będzie drugi przystanek kolejowy w osiedlu Dąbrówka. Ta inwestycja pochłonie 12 mln złotych.

Czytaj także: Chirurdzy operujący tarczycę mają dodatkowe oko. Trzymają je w sądeckim szpitalu [WIDEO]

Dwa nowe przystanki zostaną wybudowane na trasie kolejowej nr 96Tarnów – Leluchów. Będą z pewnością alternatywą dla mieszkańców sądeckich osiedli Gorzków, ale też Wojska Polskiego i Dąbrówka, którzy korzystając z pociągu będą mogli szybciej dojechać rano do pracy. Na pewno będą one alternatywą na zatłoczone sądeckie ulice w godzinach szczytu – porannego i popołudniowego.

Przypomnijmy, że z początkiem października tego roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za nieco ponad 12 mln złotych na budowę przystanku Nowy Sącz Dąbrówka. Tę inwestycję będzie realizowała firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej.

Prace przy budowie yego przystanku obejmą jednocześnie remont pobliskiego wiaduktu kolejowego. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2023 roku

W listopadzie z tą samą firmą podpisano też umowę na zaprojektowanie i budowę przystanku Nowy Sącz-Gorzków. Ta inwestycja pochłonie 18 mln złotych

Czytaj także: Miejska kamienica przy ul. Piotra Skargi na starówce nadal stoi pusta. Nie ma inwestorów?

- Rozpoczęcie robót jeśli chodzi o przystanek Nowy Sącz-Gorzków planowane jest w drugim kwartale 2023 roku, a zakończenie tej inwestycji przewidziane jest w czwartym kwartale przyszłego roku – powiedziała Sądeczaninowi Dorota Szalacha, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu