Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
27/03/2020 - 05:10

Będą dodatkowe kursy miejskich autobusów w Nowym Sączu

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu wprowadziło dodatkowe kursy autobusów na liniach nr 3 i 41. Autobusy jeżdżą w dni powszednie według sobotniego rozkładu jazdy. MPK zapewnia też, że nadal będą wykonywane dodatkowe kursy linii nr 27.

Przypomnijmy, że od 25 marca aż do 11 kwietnia w publicznych środkach transportu może podróżować w tym samym czasie nie więcej, niż połowa pasażerów.

Ponadto pasażerowie, korzystający w tej trudnej sytuacji, jaką obecnie mamy czyli pandemii, muszą pamiętać o tym, aby zachować bezpieczną odległość od współpasażera.

Jeśli jest możliwość wybrania w autobusie takiego miejsca, aby siedzieć w większym rozproszeniu, w większej od siebie odległości, to jest to, jak najbardziej pożądane. Pasażerowie muszą pamiętać o tym, aby w autobusie zajmować co drugie miejsce siedzące.

- Rzeczywiście w godzinach szczytu – rano – od godz. 6 do 8 i od godz. 14 do 15.50 niektóre linie autobusowe zostały wzmocnione – mówi Jerzy Leszczyński, prezes spółki MPK. – Są to tzw. „bisówki”. Otrzymywaliśmy sygnały od mieszkańców, że jest taka konieczność. Natychmiast reagowaliśmy.

Zapytaliśmy prezesa MPK w Nowym Sączu czy mieszkańcy, którzy w czasie walki z pandemią muszą korzystać z miejskich autobusów zachowują w nich stosowna odległość?

- Od dnia, kiedy weszły w życie kolejne obostrzenia, jeśli chodzi o podróżowanie w publicznych środkach transportu,  cały czas monitorujemy sytuację na bieżąco – dodaje prezes MPK. – Tylko raz zdarzyło się , że na jednym przystanku autobus bardziej się napełnił  pasażerami, ale większość z nich wysiadła na następnym przystanku. Kierowcy widząc, że autobus bardziej się napełnia proszą pasażerów, aby dla własnego bezpieczeństwa poczekali i wsiedli do podjeżdżających dodatkowych autobusów.

Jak mówi szef sądeckiego MPK mieszkańcy stosują się do tych nowych zasad i próśb kierowców.

W autobusach znajdują się ponadto informacje o obostrzeniach wprowadzonych przez ministra zdrowia.

- Kierowcy obserwują, że autobusami podróżuje naprawdę niewielu pasażerów – zapewnia szef MPK.

Warto też przypomnieć, że od kilku dni w Nowym Sączu jest zawieszona niedzielna i świąteczna komunikacja autobusowa.

Dodatkowe kursy dla linii:

Linia nr 3:
Dworzec MPK 6:05
Konarskiego 15:55
Majdan 6:40, 16:45

Linia nr 41:
Stramki 6:40
Magazynowa 7:40, 14:25
Dunajcowa 7:15, 8:20, 15:00

Ponadto nadal będą wykonywane dodatkowe kursy linii nr 27:
Piątkowa Łęg 5:55, 7:25, 16:00, 17:40
Węgierska Carbon 6:45
Al. Batorego 5:30, 15:25, 17:10

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM., grafika MPK w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu