Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
20/05/2019 - 15:25

Batalion piechoty górskiej będzie świadectwem dla młodych ludzi

Kciuki za to, aby powiódł się pomysł powrotu historycznego wojska do Nowego Sącza trzymał ks. dr Jerzy Jurkiewicz, prepozyt Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wspierał również tę inicjatywę duchowo.

Jak decyzję na wysokim, rządowym szczeblu o stacjonowaniu batalionu piechoty górskiej w ramach 21 brygady strzelców podhalańskich odbiera proboszcz parafii św. Małgorzaty?

- Bardzo dobrze się stało, że tutaj będzie utworzony taki batalion piechoty górskiej – mówi ks. proboszcz Jurkiewicz. – Jestem o tym dogłębnie przekonany. – Kiedy pojawił się ten pomysł, to brałem pod uwagę taką ewentualność, że się uda. Akcja zbierania podpisów pod tą inicjatywą prowadzona była na szeroką skalę.

Przypomnijmy, że proboszczowie wielu parafii na Sądecczyźnie pozwalali wolontariuszom zbierać podpisy pod kościołami.

Fundamentem powstania tej jednostki będą oczywiście historyczne i patriotyczne akcenty oraz tradycje legendarnego 1 pułku strzelców podhalańskich.

- Są one niezwykle ważne dla tego regionu i jego mieszkańców – stwierdza ksiądz Jurkiewicz. – A dla młodych potrzebne jest wychowanie patriotyczne w duchu miłości do Ojczyzny.

Utworzenie batalionu w Nowym Sączu, zdaniem proboszcza sądeckiej parafii przełoży się przede wszystkim na poczucie bezpieczeństwa i na nowe miejsca pracy.

- Mam nadzieję, że przed młodymi ludźmi otworzy się także możliwość służby wojskowej w batalionie, który będzie utworzony. Sądzę, że będzie on świadectwem dla młodych ludzi.

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu