Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
05/01/2023 - 12:10

Aż tylu zgonów nie było od wielu miesięcy! Odbywa się coraz więcej pogrzebów

Niestety, te dane nie wyglądają dobrze. Tylu pogrzebów, ile odbyło się w Gorlicach w grudniu 2022 roku nie było w tym mieście od wielu miesięcy. Ich liczba była znowu większa od narodzin. Szczegółowe dane przekazał Urząd Stanu Cywilnego.

Statystyki w Gorlicach

Tradycyjnie, każdego miesiąca Gorlicki Urząd Stanu Cywilnego publikuje dane ze szczegółami demograficznymi. Dzięki temu mieszkańcy i wszyscy zainteresowani mogą się dowiedzieć w jaki sposób kształtują się obecne trendy. Choć liczby są niezwykle zróżnicowane, to najczęściej zgony górują nad narodzinami. Tak jest i tym razem…

Obecne trendy demograficzne w Gorlicach

W Grudniu zmarło 85 osób. Dla porównania, we wrześniu odbyło się 60 pogrzebów, w październiku – 81, a w listopadzie 63. Tak wielu przypadków śmierci nie było tutaj od marca. W grudniu 2021 roku było natomiast jeszcze gorzej. Odeszło wówczas 128 osób.

W ubiegłym miesiącu na świat przyszło 51 dzieci. We listopadzie liczba wynosiła natomiast tylko - 39. Mimo tego, że pod tym względem jest nieco lepiej, to trend demograficzny cały czas utrzymuje się bardzo niekorzystny. Dodajmy, że przed rokiem w tym samym czasie urodziło się 60 osób. Także w tym przypadku widać różnicę.

Gorlicki USC informuje także, że w poprzednim miesiącu zawartych zostały 11 małżeństwa oraz doszło do 5 rozwodów. Ponadto, 125 osób odebrało dowody osobiste oraz zarejestrowano 16 działalności gospodarczych i zakończono 12. ([email protected], fot.: IM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu