Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
08/05/2018 - 19:00

Autobusy nowosądeckiego MPK zatrzymują się w Małej Wsi i Świniarsku

Nowosądeckie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - mimo jawnej niechęci władz gminy Chełmiec - otworzy drzwi swoich autobusów dla mieszkańców Małej Wsi i Świniarska.

 Zobacz też: Zbierają podpisy w sprawie linii 33 i 34. Czy przekonają wójta Chełmca?

To będzie ważny moment dla całej gminy, bo miejscowi już od dłuższego czasu bezskutecznie apelują do wójta Bernarda Stawiarskiego, by podpisał z MPK takie samo porozumienie odnośnie obsługi gminy, jakie jest już udziałem gminy Stary Sącz, Kamionka Wielka i Podegrodzie.

Każda z tych gmin partycypuje w utrzymaniu linii obsługujących jej mieszkańców przez MPK. Chełmiec – mimo wielokrotnie podejmowanych prób negocjacji nie zgodził się na takie rozwiązanie a Bernard Stawiarski twardo obstawał przy swoim, że MPK i tak zarania na biletach a gmina zorganizuje już niebawem własną komunikację miejską. Starania te spaliły na panewce a od zeszłego roku autobusy MPK nie zatrzymują się na przystankach we wspomnianej Małej Wsi i Świniarsku choć jadą tędy do Starego Sącza.

Zobacz też: Tu po zamknięciu mostu heleńskiego tragedia wisi w powietrzu!

Z tego samego powodu – z braku chęci porozumienia ze strony gminy Chełmiec – nie da rady uruchomić linii MPK do pozostałych gmin, do których trzeba przejechać przez Chełmiec. Ale wracając do samego Świniarska i Małej Wsi...

- Prezydent Ryszard Nowak podjął decyzję, że nasze autobusy będą się tu zatrzymywać mimo że jeszcze nie mamy odpowiedzi w tej sprawie z gminy Chełmiec – potwierdza przełomowe wieści Andrzej Górski, dyrektor MPK, w rozmowie z Sądeczanin.info. Zaznacza też, że już od dłuższego czasu liczniejsze niż zwykle apele w tej sprawie docierają do Ryszarda Nowaka nie tylko bezpośrednio od mieszkańców gminy Chełmiec, ale również tutejszych radnych zrzeszonych m.in. w stowarzyszeniu „Wspólnie dla Gminy Chełmiec”

ES [email protected] Fot.: IMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe