Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
03/02/2018 - 16:20

Artur Puszko wyruszy dziś w swoją ostatnią drogę

Wiadomość o jego śmierci poruszyła dziś niemal wszystkich. Zmarł nagle 2 lutego wieczorem. Dziś pożegnają go przyjaciele, rodzina i znajomi.

Artur Puszko zostanie pochowany w swojej rodzinnej Dębicy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godzinie czternastej w kościele Ducha Świętego parafii Matki Boskiej Anielskiej w Dębicy. Spocznie w grobowcu rodzinnym przy ulicy Cmentarnej. 

Czytaj też  Nie żyje Artur Puszko, dyrektor sądeckiego szpitala im. J. Śniadeckiego

Artur Puszko urodził się 16 września 1958 r. w Dębicy w rodzinie lekarskiej (matka była pediatrą, ojciec zaś ginekologiem). Był absolwentem Akademii Medycznej im. M. Kopernika w Krakowie (dyplom uzyskał w 1984 r.). Po studiach pracował jako lekarz pediatra (stażysta, asystent) w szpitalu Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, a od 1991 r. jako dyrektor tej placówki.  

Czytaj też Lekarze: Śmierć dyrektora Artura Puszko to ogromna strata. Jesteśmy na tyle istotni, na ile pozostajemy w pamięci ludzi

 Od 16 lutego 2004 r. był dyrektorem szpitala specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Jako lekarz podnosił kwalifikacje zawodowe: został specjalistą I stopnia w zakresie pediatrii (od 1989 r.) i specjalistą II stopnia w zakresie organizacji służby zdrowia (od 1994 r.).  

Stale uczestniczył w kursach i szkoleniach dotyczących zarządzania i kierowania w służbie zdrowia oraz medycyny społecznej. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (ekonomika zdrowia, 1998 r.), MBA dla kadry medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2011 r.) i krakowskiej Szkole Zdrowia Publicznego. Był członkiem Naczelnej Komisji Rewizyjnej Krajowej Izby Lekarskiej. 

Jmik. fot. T.KDziękujemy za przesłanie błędu