Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
05/12/2019 - 10:50

Apel policji: nie bądźmy obojętni, szczególnie zimą

Zimą zwracajmy szczególną uwagę, czy nie ma wokół nas osób potrzebujących pomocy. Mogą to być osoby starsze lub samotne. W niebeeni są bezdomni, bez dachu nad głową i odpowiedniego okrycia.

Jeśli spotykamy takie osoby, nie przechodźmy obojętnie – apeluje policja. Wystarczy wykręcić jeden z bardzo prostych numerów (112, 997, 986) i zawiadomić o wszystkim operatora, który zajmie się resztą. Zimą osoby bezdomne nocują najczęściej w pustostanach czy ogródkach działkowych, gdzie rozpalając ogniska narażają siebie lub budynki na spalenie.

Nietrzeźwe osoby bez dachu nad głową, przebywając nocami na dworcach czy przystankach, mogą nie odczuwać zimna.  Jednak twierdzenie, że alkohol jest najlepszy na rozgrzewkę to mit. Tak działa  jedynie chwilowo. Nietrzeźwe osoby są jeszcze bardziej narażone na wyziębienie. Jeśli, takie osoby nie są w stanie sobie pomóc, zróbmy to my.

Natomiast osoby starsze mają czasami problemy z rozpaleniem w piecu i wtedy także są narażone na wychłodzenie. Nie bójmy się zapytać, czy potrzebują pomocy.

[email protected] Źródło: KMP Nowy Sącz. Fot. ArchiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)