Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
11/04/2018 - 15:45

Aparatura medyczna od Fundacji WOŚP dla krynickiego szpitala

Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy – Zdroju otrzymał nowoczesny sprzęt medyczny od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie jest to pierwsza aparatura medyczna, która trafiła do tej placówki.

W styczniu tego roku oddano do użytku nowe skrzydło szpitala, w któym znalazły się m.in. oddziały pediatrii, położnictwa i intensywnej terapii, a także sterylizatornia. Od kilku tygodni, w nowej części szpitala leczeni są pacjenci.

Dyrekcja krynickiego szpitala ma znowu powody do radości. Placówka otrzymała, bowiem od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt medyczny.

Zobacz także: Nowe skrzydło szpitala w Krynicy Zdroju otwarte. Ale luksus ! [ZDJĘCIA, FILM]

Placówka wzbogaciła się o: ultrasonograf Samsung z głowicą konweksową, liniową i mikrokonweksową, kardiomonitor wyposażony w mankiety do pomiaru ciśnienia, czujniki saturacji i kabel do EKG, a także lokalizator naczyń krwionośnych oraz pompę infuzyjną objętościową.

Zobacz także: Krynicki szpital spłaci kredyt za nowoczesny sprzęt. Ma na to pieniądze

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z otrzymanego sprzętu, szczególnie z aparatu USG, który trafi na oddział pediatrii i noworodków – mówi i Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. -  Jest on wyposażony w głowicę specjalnie przeznaczoną do badań najmniejszych pacjentów. Jest to już drugi aparat USG. który otrzymaliśmy od WOŚP na oddział pediatrii. Poprzedni służył nam ponad 10 lat aż odmówił posłuszeństwa.

[email protected], Fot. szpital w Krynicy-Zdroju.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020