Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
08/08/2019 - 10:55

Antoni Malczak: kto po nim przyjdzie rządzić sądeckim „Sokołem”

Wiadomość o tym, że Antoni Malczak został odwołany z funkcji dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury „Sokól” najpierw rozeszła się drogą nieoficjalną. Zaraz potem na stronie urzędu marszałkowskiego pojawiło się ogłoszenie o konkursie na nowego szefa instytucji.

Z początkiem sierpnia tymczasowe rządy w Małopolskim Centrum Kultury „Sokól” przejęła Liliana Olech, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół, która specjalizuje się w upowszechnianiu sztuki profesjonalnej.To właśnie ona pełni na razie funkcję  dyrektora.

czytaj te Już po Malczaku? Nieoficjalnie rozeszła się wieść o odwołaniu dyrektora „Sokoła”

Kto szykuje się na stanowisko po Antonim Malczaku? - Na razie, przynajmniej u nas w pracy, nie ma w tej sprawie żadnych przecieków. Giełda nazwisk jeszcze nie ruszyła - mówi jeden z pracowników.

O tym, kto zostanie dyrektorem zdecyduje komisja, w której znajdzie się dwóch przedstawicieli resortu kultury, dwóch przedstawicieli załogi sądeckiego „Sokoła”, będą też dwaj przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych i twórczych trzej  przedstawiciele wojewódzkiego samorządu.

Czytaj tez Głowa dyrektora sądeckiego „Sokoła” Antoniego Malczaka idzie pod PiS-wski topór

Oferty będzie można składać do 4 września. Czy pracowników Małopolskiego Centrum Kultury czeka rewolucja? To pierwsza zmiana na stanowisku dyrektora placówki od 1983 roku. Od tych, którzy wystartują w wyścigu do dyrektorskiego fotela wymaga się przedstawienia koncepcji funkcjonowania i rozwoju placówki.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020