Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
17/10/2020 - 11:10

Ale ziąb? Czy w ten weekend na Sądecczyźnie spadnie śnieg?

Po ciepłym wrześniu, kiedy mieliśmy lato jesienią, nagle temperatura spadła i dotkliwie odczuwamy zimno. Jak będzie sobota i niedziela?

Ale ziąb. Termometry pokazują dziś ledwie siedem stopni. Niestety nie można  liczyć choćby na odrobinę słońca. Cała sobota będzie pochmurna, z przelotnymi opadami deszczu. 

Wedle zapowiedzi synoptyków dziś w rejonach górskich i podgórskich możemy się spodziewać deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu, z pokrywą nawet do dziesięciu centymetrów.  

czytaj też Znalazł ciało samobójczyni w Nowym Sączu, teraz ma straszne wizje o zarazie 

Nieco lepiej będzie w niedzielę. Wreszcie przestanie padać i pojawią się przejaśnienia. Słupki rtęci sięgną dziesięciu stopni. Większe rozpogodzenia czekają nas w poniedziałek.

Jak podaje Radio Kraków w sobotę rano w Tatrach powyżej 1400 m n.p.m. padał śnieg.

Czytaj też Jak oni to robią. Tak wojsko montuje tymczasowy most na Kamienicy [WIDEO] 

- Na szlakach powyżej górskich schronisk jest bardzo ślisko. Na Kasprowym Wierchu leży już 7 cm śniegu, a termometry wskazują tam dwa stopnie mrozu  W partiach reglowych szlaki są bardzo mokre i miejscami zalane – poinformowała rozgłosnia. -  W niektórych miejscach zalega mokry śnieg. Tatry spowija gęsta mgła, przez co góry są zupełnie niewidoczne z Zakopanego.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)