Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
12/02/2024 - 14:45

Ale wpadł! Garażowy biznes stał się źródłem poważnych kłopotów

Chciał się nielegalnie dorobić i myślał, że uda mu się przechytrzyć policję. Mundurowi okazali się jednak bardziej przebiegli. 57-latek z Nowego Sącza został zatrzymany. A wszystko przez... papierosy.

Nielegalny biznes w Nowym Sączu

Narkotyki, papierosy, alkohol… Sytuacji, w których ktoś próbuje nielegalnie ukryć różnego rodzaju towary nie brakuje. Zdarzają się oczywiście również w naszym regionie, o czym już niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. Kolejny przykład pochodzi sprzed kilku dni. 

Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, zlokalizowali 57-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Czym zawinił? Przechowywał krajanki tytoniu i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jest to oczywiście niedozwolone.

57-latek z Nowego Sącza zatrzymany

Mundurowi przeszukali garaże, które wynajmował. W środku były kartonowe pudła, a w nich… ważąca 53 kg krajanka oraz prawie 15,5 tys. sztuk papierosów. Wszystko natychmiast zabezpieczyli.

- Właściciel nielegalnego towaru swoją działalnością naraził skarb państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego wynoszące blisko 50 tysięcy złotych. Został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego - wyjaśnia kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

57-latek musi się teraz liczyć z konsekwencjami. Za to, co zrobił grozi mu wysoka grzywna, pozbawienie wolności, a nawet obie te kary łącznie. ([email protected], fot.: RG/ zdjęcie ilustracyjne - ikona, KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu