Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
10/10/2018 - 09:30

Akcja "Składka zamiast kwiatka" wraca do szkół na Dzień Nauczyciela

Akcja "Składka zamiata kwiatka" opanowała szkoły Sądecczyzny w czerwcu i dzięki niej uczniowie, zamiast wydawać pieniądze na kwiaty dla swoich nauczycieli, na zakończenie roku przeznaczyli je na leczenie chorego na nowotwór Norberta. W szkołach masowo organizowano zbiórki. Uczniowie wykazali się ogromna solidarnością. Teraz, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela w wielu szkołach profesorowie znowu nie dostaną kwiatów, bo Norbert dalej potrzebuje pomocy.

Chory na neuroblastomę 12. latek za tydzień zaczyna kosztowne leczenie, jednak wciąż nie udało się uzbierać całej potrzebnej kwoty. Choć brakuję niecałe 400 tys. nikt nie składa broni. Norbert ma wielu sprzymierzeńców, wśród których jego rówieśnicy wiodą prym. Wielu uczniów utożsamia się z Norbertem, ponieważ jest jednym z nich, takim samym uczniem i takim samym dzieckiem.

Zobacz także: Akcja "składka zamiast kwiatka" na koniec roku opanowuje szkoły

W czerwcu akcja okazała się ogromnym sukcesem. Wiele szkół Sądecczyzny dzieło w niej udział i w sumie zebrano kilkanaście tysięcy złotych. Teraz, z okazji Święta Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela, pojawia się znowu możliwość pomocy Norbertowi.

W Szkole Podstawowej w Tyliczu, nauczyciele już zadeklarowali, że w tym roku nie chcą kwiatów i że będzie prowadzona zbiórka dla Norberta. Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu, to jedna z pierwszych szkół, od której zaczęła się akcja "Składka zamiast kwiatka" na zakończenie roku szkolnego w czerwcu.

Pomysł powtórzenia akcji powstał w kilku szkołach niezależnie. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Krynicy-Zdroju, również planują przeprowadzić tę akcję.
- W czerwcu się udało, teraz z okazji Dnia Nauczyciela warto akcję powtórzyć, już się do tego przygotowujemy - mówi uczennica klasy siódmej Zosia Krzemińska, która od czerwca włącza się w akcje zbierania pieniędzy dla swojego kolegi.

(KS) Fot. Szkoła Branżowa I Stopnia Krynica-Zdrój
Dziękujemy za przesłanie błędu