Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
28/11/2022 - 13:20

Akcja ratunkowa nad Kamienicą. Mężczyzna wpadł do lodowatej rzeki

W Nowym Sączu omal nie doszło do tragedii. Przechodząc po tamie na drugą stronę rzeki Kamienica, mężczyzna poślizgnął się i wpadł do lodowatej wody, z której nie mógł się samodzielnie wydostać. Na ratunek poszkodowanemu pośpieszyli strażacy, ratownicy medyczni i policjanci.

Niewiele brakowało, a w niedzielne popołudnie, przed godziną piętnastą, w Nowym Sączu doszłoby do tragedii. Sądeckie służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że ktoś wpadł do rzeki Kamienica. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli strażacy, ratownicy medyczni i policjanci.

Zobacz też Nie żyje 49-letni mężczyzna. Czyścił rynny i wtedy to się stało

Jak się okazało, do wypadku doszło przy Alejach Piłsudskiego w pobliżu tamy na rzece Kamienica.

- W rzece, której głębokość wynosiła około 60 cm, znajdował się mężczyzna, który potrzebował pomocy. Z jego wypowiedzi wynikało, że przechodząc po tamie, poślizgnął się i wpadł do wody. Na skutek upadku doznał urazu nogi i nie mógł samodzielnie wydostać się z rzeki – powiedział naszej redakcji Marian Marszałek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zobacz też Znów tragedia! W domu znaleźli zwłoki matki i jej syna

Służby ratunkowe musiały działać szybko. Jeden ze strażaków wszedł do wody i pomógł wydostać się na brzeg poszkodowanemu mężczyźnie. Zajęła się nim załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu