Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/05/2024 - 18:25

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu buduje własne prosektorium. To nie koniec inwestycji [ZDJĘCIA]

Już wiadomo, kto wybuduje prosektorium na potrzeby Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Przetarg wygrała znana firma budowlano-remontowa „PIÓRO” z pobliskiej Maciejowej

Budowa prosektorium jest niezbędna, by program studiów medycznych, które odbywają się w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu od października ubiegłego roku był w pełni realizowany.

Gdzie powstanie prosektorium?

Na ten cel zostanie zaadaptowany parterowy budynek „D” o powierzchni około 240 m kw. przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu. Znajdzie się tam miejsce na prosektorium, ale też odpowiednie zaplecze. Równocześnie tuż obok będą trwały prace nad kilkukondygnacyjnym budynkiem (już bez poziomu -1), w którym znajdą się laboratoria i sale wykładowe dla studentów kierunków medycznych.

W przetargu zostały złożone cztery oferty (jedna z nich została odrzuconych), zaś najkorzystniejsza okazała się propozycja Firmy Budowlano-Remontowej „PIÓRO” Sp. z o.o. Koszt prac, na wykonanie których firma ma pół roku, to 8 154 900 zł brutto.

Umowa z wykonawcą została już podpisana.

Przypomnijmy, że w roku akademickim 2023/2024 kierunek lekarski w Nowym Sączu studiuje 48 osób. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu prowadzi również studia na kierunkach: ratownictwo medyczne (studia I stopnia), dietetyka (I stopień), pielęgniarstwo (studia I i II stopnia), a w planach ma również poszerzenie swojej oferty o nowe kierunki: położnictwo i dietetykę II stopnia. Dodatkowo w sąsiednim Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie realizowane są studia magisterskie na kierunku fizjoterapia.

([email protected], fot. Janusz Bobrek/ANS w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu