Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
08/09/2018 - 17:40

Agropromocja 2018: rośliny, zwierzęta, maszyny i folklor [ZDJĘCIA]

Agropromocja 2018 została oficjalnie otwarta. Podczas dwudniowej imprezy zaprezentuje się kilkuset wystawców. Jest to doskonały sposób na spędzenie weekendu nie tylko przez rolników, ale także osoby, które nie są związane z rolnictwem. Na wszystkich czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Tegoroczna Agropromocja została oficjalnie otwarta. Już po raz dwudziesty ósmy wystawa rolnicza jest organizowana w Nawojowej na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołu Aktywizacji Zawodowej. Agropromocję organizuje Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Od 28 lat jest to jedna z najważniejszych imprez rolniczych w Małopolsce. Ma na celu promowanie rolnictwa i dorobku kulturowego wsi.

Zobacz też ​Wystawa rolnicza Agropromocja 2018 - nabór wystawców tylko do 24 sierpnia

Podczas Agropromocji prezentują się wystawcy, którzy oferują swoje produkty i usługi. Na straganach można zobaczyć maszyny rolnicze i urządzenia do produkcji rolnej, środki ochrony roślin, nawozy, pasze, elementy budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich. Jak co roku podczas Agropromocji można zobaczyć również wystawy zwierząt. Są owce, króliki, szynszyle, ptaki ozdobne, zwierzęta akwariowe, konie, a także alpaki, które cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Osoby zainteresowane turystyką wiejską i kuchnią regionalną mogą zapoznać się z ofertą kwater agroturystycznych i spróbować tradycyjnych specjałów robionych z pokolenia na pokolenie według tej samej receptury.

Zobacz też Marek Kwiatkowski: "Agropromocja" to propagowanie małopolskiego rolnictwa

Wystawom towarzyszą kiermasze ogrodnicze i rękodzieła ludowego. Można też kupić żywność ekologiczną i wyprodukowaną na wsiach, a więc wędliny, nabiał, świeży chleb, owoce, warzywa, miód, soki, nalewki i wiele innych.

Na scenie prezentują się zespoły folklorystyczne. Na wszystkich, którzy przyjadą do Nawojowej i wezmą udział w Agropromocji czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Dwudniowa impreza potrwa do niedzieli, do godziny 17.

RG [email protected] Fot. RG

Partnerem Wydania "Agropromocja 2018", dodatku do wrześniowego miesięcznika "Sądeczanin" jest Łącki Bank Spółdzielczy

Zwierzęta, maszyny rolnicze, folklor ... Agropromocja 2018 otwarta!
Agropromocja 2018 została oficjalnie otwarta. Podczas dwudniowej imprezy zaprezentuje się kilkadziesiąt wystawców. Jest to doskonały sposób na spędzenie weekendu nie tylko przez rolników, ale także osoby, które nie są związane z rolnictwem. Na wszystkich czekają liczne atrakcje i niespodzianki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)