Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
16/07/2018 - 11:55

Trzęsienie ziemi w Krynicy i Muszynie! Pękały płytki w podłogach

- Był kwadrans po dwudziestej trzeciej. Siedziałem na kanapie, miałem na kolanach rozłożony laptop, kiedy poczułem mocne drgania. Trwało to kilka sekund - tak lekkie trzęsienie ziemi w Krynicy opisuje burmistrz uzdrowiska, Dariusz Reśko.

Ta wiadomość obiegła uzdrowisko lotem błyskawicy. W nocy w Krynicy zatrzęsła się ziemia, czego doświadczył też burmistrz Dariusz Reśko.

- W niedzielę późno poszedłem spać. Musiałem popracować przy komputerze. Siedziałem z laptopem na kanapie, kiedy poczułem mocne drgania. Trwało to kilka sekund, ale było na tyle dziwne, że bardzo mnie zaniepokoiło. Miałem takie odczucie, jakby przejechała ciężarówka, jednak byłem przekonany, że to musi być coś innego - mówi w rozmowie z "Sądeczaninem" burmistrz Krynicy.

- Obszedłem cały dom, wyjrzałem na zewnątrz, żeby sprawdzić, czy to nie był jakiś wybuch w pobliżu. Niczego niepokojącego jednak nie dostrzegłem. Ziemia zadrżała jeszcze drugi raz, około trzeciej w nocy. Jak relacjonuje Reśko, wielu pracowników urzędu było rano mocno poruszonych.  Wszyscy mówili tylko o tym, że zatrzęsła się ziemia.

- Jeden z naszych pracowników, który mieszka w Powroźniku, mówił, że od wstrząsów  pękła u niego w łazience płytka podłogowa - dodaje burmistrz.   

Wstrząsy odczuwalne były także w Muszynie i Powroźniku. Drgania powtórzyły się jeszcze o trzeciej nad ranem. Nie ma wątpliwości co do tego, że było to trzęsienie ziemi.

- Mamy już potwierdzenie z Obserwatorium Geofizycznego Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. czekamy na informację o sile zjawiska - mówi w rozmowie z Sądeczaninem burmistrz i dodaje, że zlecił już służbom zebranie informacji na temat ewentualnych uszkodzeń. - Musimy sprawdzić czy nie doszło na przykład do pęknięcia fundamentów budynków czy uszkodzenia jezdni.

Nie tylko w Krynicy zatrzęsła się ziemia. Mocne drgania były także odczuwalne w Muszynie.

Czytaj też  Burmistrz Golba przeżył to drugi raz

[email protected] Fot. ilustracyjne pixaby

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach