Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
04/03/2015 - 23:21

8 marca. Podaruj kwiaty i… zdrowie

Nowosądeckie, tarnowskie i bocheńskie kwiaciarnie będą zachęcać mężczyzn, aby z okazji zbliżającego się 8 marca zadbali o zdrowie… kobiet.
Podaruj kwiaty i zdrowie – taki tytuł ma nietypowa akcja prozdrowotna przygotowana przez CenterMed. W kwiaciarniach, oznaczonych specjalnymi plakatami, mężczyźni kupując kwiaty na Dzień Kobiet będą mogli odebrać zaproszenia na bezpłatne badanie cytologiczne. Taki bilecik będą mogli następnie wręczyć ukochanej osobie.

- Badanie cytologiczne jest podstawowym w profilaktyce raka szyjki macicy. Badanie trwa tylko kilka minut, jest proste i bezpieczne dla kobiet. Wielu kobietom badanie po prostu uratowało życie – podkreśla położna środowiskowo-rodzinna Beata Kopytko z CenterMed.

Z bezpłatnego badania, finansowanego przez NFZ, może skorzystać każda kobieta w wieku od 25 do 59 lat, która w ciągu trzech lat go nie wykonywała. Niestety, niewiele kobiet korzysta z tych badań. Badania przeprowadza m.in. CenterMed Biegonice, ul. Węgierska 188.

- Przed rokiem odbyła się pierwsza edycja akcji „Podaruj kwiaty i… zdrowie” z okazji 8 marca. – Mężczyźni spisali się na medal, przekazali kobietom zaproszenia, a te przyszły na badania – dodaje Beata Kopytko.

W akcji uczestniczyć będą też kwiaciarnie w Bochni – tam z kolei będą rozdawane zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne.

Kwiaciarnie, które biorą udział w akcji w Nowym Sączu:

Kwiaciarnia GARDENA - Europa Plaza II
Kwiaciarnia Malinka - Europa Plaza II
Studio Florystyczne MARGARET - ul. Rejtana
Kwiaciarnia IRYS - ul. Rejtana 12
Kwiaciarnia AGA - Al. Wolności 32
Kwiaciarnia HELIKONIA - ul. Lwowska 28
ONTARIO Kwiaciarnia - ul. Jagiellońska 16
Kwiaciarnia JAgand – ul. Lwowska 52 i ul. Lwowska 54
Kwiaciarnia – ul. Lwowska 57
Kwiaciarnia – Galeria Sandecja

Patronem medialnym akcji jest portal Sądeczanin.
Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020