Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
16/07/2020 - 12:15

7 urzędników w Podegrodziu już po testach na COVID-19. Co z tego wynikło?

Choć na początku wydawało się, że COVID-19 raczej omija gminę Podegrodzie, to ostatnio epidemia i tu zastukała do drzwi, a dokładniej do Urzędu Gminy, który musiał całkowicie zmienić sposób obsługi petentów. Jak to wygląda dzisiaj?

7 urzędników w Podegrodziu już testach na COVID-19. Co z tego wynikło?

5 lipca wójt Stanisław Banach podjął decyzję – Urząd Gminy znów będzie zamknięty dla petentów. Mieszkańcy powinni przestawić się na kontakt emailowy lub telefoniczny. W uzasadnionych przypadkach mogą się spotkać z urzędnikiem, ale tylko na zewnątrz budynku i przede wszystkim po telefonicznym ustaleniu terminu. Dlaczego tak się stało? Bo wyniki testu potwierdziły, że jeden z pracowników jest zarażony COVID-19.

Zobacz też: Nie przejemy tylko pomnożymy! Podegrodzie o pieniądzach z tarczy antykryzysowej

Wszyscy, którzy pracowali z nim w pokoju natychmiast zostali odesłani na kwarantannę i pracowali zdalnie czekając na testy. Jak to wygląda dzisiaj? Mamy bardzo dobre wiadomości – u wszystkich sześciu przebadanych osób wyniki testu były negatywne i sanepid zgodził się, by wróciły one do pracy bezpośrednio w urzędzie.

Jednak wójt nadal stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i podtrzymał ograniczony dostęp do Urzędu Gminy. Podkreśla, że za dużo mamy w ostatnim czasie niepokojących informacji o kolejnych ogniskach COVID-19 na terenie Sądecczyzny, by zrezygnować z wprowadzonych zabezpieczeń.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)