Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
19/02/2020 - 12:40

4,6 miliona złotych i w Podegrodziu będą same Super Szkoły!

Gminie Podegrodzie udało się pozyskać prawie 4,5 mln złotych na przekształcenie tutejszych szkół w prawdziwe „Super Szkoły”. Co się skrywa pod tym entuzjastycznym hasłem?

4,6 miliona złotych i w Podegrodziu będą same Super Szkoły

Wspomniana kwota - a dokładnie 4 mln 422 tys. zł - pochodzi ze środków unijnych a o ich przyznaniu samorządowi w ramach projektu „Super Szkoły w Gminie Podegrodzie” zadecydowały władze naszego województwa.

- Celem głównym projektu jest podniesienie dostępności i jakości edukacji dzieci i młodzieży w zakresie kształcenia ogólnego uczęszczających do dziesięciu Szkół Podstawowych w gminie Podegrodzie, podniesienie u 480 uczniów i uczennic kompetencji kluczowych, ogólnych i cyfrowych, wyrównywanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami oraz wzrost kompetencji wśród 144 nauczycieli w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii informacyjnych a także pedagogiki specjalnej i kompetencji wychowawczych - wylicza zastępca wójta Stanisław Mazur.

Zobacz też: Są aż 2 miliony na siedzibę dla podegrodzkich seniorów

Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości. Projekt zakłada również modernizacje sal komputerowych oraz utworzenie w szkołach pracowni przedmiotowych m.in.: matematycznych i przyrodniczych. Ważnym elementem projektu jest również dostosowanie placówki oświatowej do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Wszystkie te przedsięwzięcia muszą być zrealizowane już ciągu najbliższych dwóch lat a ich całkowitą wartość szacuje się aż na ok. 4 mln 655 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu