Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
05/08/2020 - 14:25

4 tysiące osób przeciw obwodnicy w Piwnicznej-Zdroju. Trwa zrzutka na protest

Niemal 4 tysiące osób z terenu gminy Piwnicznej-Zdrój, Rytra oraz starosądeckich Barcic oraz przyjezdnych turystów i kuracjuszy podpisało się po protestem przeciw budowie obwodnicy Piwnicznej-Zdroju w oparciu o warianty przedstawione przez GDDKiA w ramach konsultacji społecznych. Co dalej? Trwa zrzutka na akcję protestacyjną.

4 tysiące osób przeciw obwodnicy w Piwnicznej-Zdroju. Trwa zrzutka na protest

Konsultacje społeczne w sprawie tej kontrowersyjnej inwestycji wydłużane były na wniosek mieszkańców i władz gminy Piwniczna-Zdrój kilka razy. Ostatecznie zakończyły się 2 sierpnia. Do tego czasu komitet społeczny, który twardo torpeduje wszystkie trzy warianty zebrał pod protestem, który skierowany jest do inwestora, czyli GDDKiA aż około 4 tysiące głosów. Teraz listy z podpisami muszą przejść formalną weryfikację. Protest skupia się przede wszystkim wokół ryzyka, że Piwniczna po realizacji inwestycji straci status uzdrowiska i że przez tę miejscowość zostanie docelowo uruchomiony tranzyt międzynarodowy w oparciu o przejście graniczne Piwniczna-Mniszek a tiry – cytując protestujących – rozjeżdżą Dolinę Popradu.

Zobacz też: Pierwszy tunel drogowy na Sądecczyźnie! Którą górę przebije?

Teraz przeciwnicy skupieniu wokół komitetu zorganizowali zrzutkę na portalu zrzutka.pl pod hasłem RATOWANIE PIWNICZNEJ-ZDRÓJ PRZED TIRAMI. Na co zbierają? Teraz przeciwnicy skupieniu wokół komitetu zorganizowali zrzutkę na portalu zrzutka.pl pod hasłem RATOWANIE PIWNICZNEJ-ZDRÓJ PRZED TIRAMI. Na co zbierają? - Celem zrzutki jest zebranie pieniędzy na ratowanie Piwnicznej Zdrój przed najazdem Tirów na przejście graniczne Mniszek. Jako Komitet Społeczny Gminy Piwniczna-Zdrój nie dysponujemy żadnymi środkami finansowymi. Pieniążki są potrzebne na radców prawnych, adwokatów, materiały reklamowe i wszystko co będzie potrzebne do walki z tą pseudo obwodnicą.

Według założeń za zebrane środki ma też powstać spot, który będzie obrazował życie w Piwnicznej po uruchomieniu tranzytu. Organizatorzy chcą zebrać 10 tysięcy złotych. Zbiórka ma potrwać jeszcze 25 dni a do dziś, czyli do godz. 14 5 lipca wsparło ją 16 osób na kwotę 1 tys. 621 zł. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum GDDKiADziękujemy za przesłanie błędu