Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
16/05/2019 - 10:20

30 tysięcy podpisów za powrotem podhalańczyków trafi dziś do premiera

Delegacja z Sądecczyzny przekaże w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 30 tysięcy podpisów zebranych pod apelem o przywrócenie jednostki wojskowej w Nowym Sączu. Sądeczanom towarzyszyć będzie gorąca orędowniczka tej inicjatywy - wicepremier Beata Szydło.

Akcję przywrócenia na Sądecczyźnie jednostki nawiązującej do tradycji 1 pułku strzelców podhalańskich zainicjował Zygmunt Berdychowski, prezes SKT „Sądeczanin”, założyciel Fundacji Instytut Studiów Wschodnich i przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy, ale przede wszystkim niezmordowany orędownik tradycji naszego regionu, który na wszystkich frontach zabiega też o ekonomiczny rozwój tej części Małopolski.

Zobacz też: Podhalańczycy jednoczą region na równi z wymarzoną sądeczanką

Od 28 stycznia 2018 roku, czyli od chwili, gdy Marcinkowicach został podpisany apel poparcia dla tej inicjatywy, Zygmuntowi Berdychowskiemu udało się zjednoczyć w tej sprawie samorządowców i polityków wszystkich opcji i to nie tylko z naszego terenu, ale również tych ze szczebla centralnego czego najlepszym przykładem jest była premier a obecna wicepremier Beata Szydło.

Dziś w Warszawie 45 przedstawicieli Sądecczyzny przekaże w kancelarii prezesa Rady Ministrów 30 tysięcy podpisów mieszkańców naszego regionu zebranych pod apelem wraz z uchwałami, rezolucjami i apelami przyjętymi przez samorządy naszego województwa: sejmik wojewódzki, rady powiatów oraz samorządów gmin i miast.

W skład delegacji wchodzą członkowie komitetu organizacyjnego oraz liczni przedstawiciele samorządów i duchowieństwa, którym towarzyszyć będzie Beata Szydło oraz żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, która jest spadkobiercą tradycji podhalańczyków z Nowego Sącza.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu