Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
22/02/2020 - 19:40

2. Sądeckie Targi Książki: biblioteczna akcja - Weź, przeczytaj, podaj dalej

Już tylko tydzień pozostało do 2. Sądeckich Targów Książki, które odbędą się 29 lutego w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju. Bardzo ciekawą ofertę w związku z tym wydarzeniem przygotowała Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu. Jej stoisko można będzie odnaleźć w pijalni bez trudu.

Pracownicy Sądeckiej Biblioteki Publicznej zachęcają do wzięcia udziału w bibliotecznej akcji pn. „Weź, przeczytaj, podaj dalej”, która jest realizowana w tej placówce.

Akcja lokalna jest adaptacją ogólnopolskiej akcji ,,Uwolnij książkę", która polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, między innymi w bibliotekach po to, by znalazca mógł dać im nowe życie, przeczytać je i dalej puścić w obieg.

- Jest to świetna, niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą ,,podaj dalej" – mówi Marek Rylewicz, po. dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego w Nowym Sączu.  

Szef Sądeckiej Biblioteki Publicznej przyznaje, że czytelnicy, miłośnicy książek bardzo chętnie dzielą się z innymi przeczytanymi już publikacjami. Przynoszą je do siedziby biblioteki, zostawiają, aby kolejne osoby mogły je wziąć do domu i przeczytać. Są też i tacy, którzy przynoszą już przeczytane tytuły, a zabierają inne, które ktoś zostawił w bibliotece.

- Bardzo liczymy, że akcja „Weź, przeczytaj, podaj dalej” zostanie sympatycznie przyjęta w Krynicy Zdroju podczas 2. Sądeckich Targów Książki, w których Sądecka Biblioteka Publiczna będzie uczestniczyła po raz pierwszy – dodaje Marek Rylewicz. – Przywieziemy bogatą ofertę książek, które podarowali nam nasi Czytelnicy. Można będzie odwiedzić nasze stoisko wziąć książkę, ale też warto przywieźć książkę, którą chcemy się wymienić, a w zamian zabrać inną.

Marek Rylewicz wiele obiecuje sobie po uczestnictwie w krynickich targach. Liczy, że z ofertą Sadeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, a jest ona bardzo bogata, zainteresują się nie tylko mieszkańcy krynickiego uzdrowiska.

- Organizujemy cieszące się popularnością wystawy, ciekawe prelekcje, mamy bardzo bogaty księgozbiór. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z nasza ofertą przybędzie nam też czytelników – dodaje nasz rozmówca.

[email protected], fot. MŚ, KK.Dziękujemy za przesłanie błędu