Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
25/11/2020 - 13:40

1,2 miliona na komputery dla urzędników? E-rewolucja w Starym Sączu

Gmina Stary Sącz zarezerwowała w budżecie gminy na 2021 rok grubo ponad milion na przedsięwzięcie, które śmiało można określić e-rewolucją. Wszyscy bowiem urzędnicy dostaną bowiem nowe komputery, ale na tym nie koniec.

1,2 miliona na komputery dla urzędników? E-rewolucja w Starym Sączu

Zobacz też: 160 milionów! Tyle rekordowy Stary Sącz chce wydać w 2021 roku

Znaczącą pozycję w wydatkach inwestycyjnych gminy Stary Sącz na rok 2021 zajmuje przedsięwzięcie pod hasłem: E- administracja w gminie Stary Sącz, na które zabezpieczono aż 1 219 038 zł. Co się kryje pod tym zapisem?

- 85 procent tej kwoty to dofinansowanie, które gmina otrzymała w ramach dofinansowania unijnego z Ministerstwa Cyfryzacji – zastrzega na wstępie zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Jak z bajki! Stary Sącz chce wybudować dwa takie przedszkola

- Środki te zostaną przeznaczone na wymianę starych komputerów w urzędzie i dostosowanie wszystkich naszych systemów informatycznych do obowiązujących obecnie wymogów – wyjaśnia samorządowiec.

W praktyce Urząd Miejski w Starym Sączu będzie mógł sprawnie obsługiwać mieszkańców w oparciu o wszystkie udostępnione już dziś e-usługi. W dobie przedłużających się obostrzeń epidemiologicznych ta forma kontaktu z petentami może okazać się niebawem jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem na komunikację: urząd – mieszkańcy.

Ważne jest też to, że modernizacja systemu informatycznego poprawi też znacznie warunki pracy zdalnej dla samych urzędników. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu