Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
03/04/2017 - 12:10

100 tysięcy za plac zabaw koło ratusza? A co dla innych dzielnic?

200 tysięcy przeznaczono w budżecie Nowego Sącza na naprawę i zagospodarowanie miejskich placów zabaw. Czy za sam plac na rynku koło ratusza miasto wyda 100 tysięcy? W ogłoszeniu o przetargu kwoty nie ma. O zweryfikowanie informacji prosił na sesji radny Mieczysław Kaczwiński, który uważa, że dzieciom z innych dzielnic też się coś należy.

Pytania w sprawie placów zabaw, miejskich placów zabaw zadał radny Mieczysław Kaczwiński. Radny dopytywał kiedy zostaną ogłoszone przetargi na zakup nowych urządzeń do zabaw dla dzieci. – Czy to prawda, że sam plac na płycie rynku będzie kosztował 100 tysięcy złotych? – dociekał radny.

Radny podkreśla już w rozmowie z Sądeczaninem.info, że z danych o przeprowadzonych przeglądach z zeszłego roku wynika, że w Nowym Sączu jest w sumie 25 placów zabaw. Tyle, że radny ma bardzo poważne wątpliwości względem nazewnictwa. – Na osiedlu Przydworcowym jest rzekomo pięć placów, tyle, że na każdym jest jedna karuzela albo jedna zjeżdżalnia czy huśtawka. Według mnie to nie są place zabaw – twierdzi radny.

Zobacz też: Nowy Sącz: Czy dzieci niepełnosprawne mogą się bawić jak ich zdrowi rówieśnicy?

Do tego wszystkie radny zakulisowo dowiedział się, że na ogłoszony właśnie przetarg na organizację placu zabaw na rynku miasto zarezerwowało 100 tysięcy złotych. – Czy to duża dysproporcja w stosunku do całej reszty miasta? Oczywiście, że tak. A jeszcze doszły mnie słuchy, że ma być rozbudowany plac zabaw na Plantach, który też pochłonie sporo pieniędzy. Do realizacji, ale to już z pieniędzy z budżetu obywatelskiego są place zabaw na Dąbrówce, Przetakówce i Zabełczu. I może się okazać, że na tym koniec – mówi radny w imieniu rodziców żywo zainteresowanych by miasto jak najszybciej oddało do użytku miejsca wypoczynku dla milusińskich.

Zobacz też: - Dajmy sądeczanom otwarty basen – wołają radni jednym głosem

Duży miejski – taki z prawdziwego zdarzenia – jak podkreśla Kaczwiński jest na osiedlu Wojska Polskiego. To tu za sprawą interpelacji radnego Dawida Dumany miasto miało urządzić – na podwalinie już udostępnionego – integracyjny plac zabaw, wyposażony w urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych.

- Mam słowo pana prezydenta, że w tym roku taki plac powstanie, ale więcej będziemy mogli powiedzieć jak już będziemy wiedzieć, gdzie dokładnie i co dokładnie powstanie – zapewnia z kolei sam Dawid Dumana.

A gdzie się bawią Wasze dzieci? Jak oceniacie sądeckie place zabaw?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)