Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
01/06/2018 - 15:05

Ściągajcie z całego świata na Zjazd Sądeczan. Będzie się działo!

Już po raz szósty, porozrzucani po całym świecie mieszkańcy naszego regionu spotkają się 3 czerwca przed Ołtarzem Papieskim na dorocznym Zjeździe Sądeczan. Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Starym Sączu odbyło się spotkanie organizacyjne wielu służb zaangażowanych w to gigantyczne przedsięwzięcie.

Jego organizatorem jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Zjazd Sądeczan wpisał się na stałe w kalendarz wyjątkowych wydarzeń odbywających się na Sądecczyźnie.

Zjazd Sądeczan łączy rodowitych mieszkańców Sądecczyzny oraz miłośników naszego regionu, którzy czują potrzebę kultywowania lokalnej tożsamości oraz troskę o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sądeckiej.

W tym roku zapraszamy na starosądeckie Błonia 3 czerwca. Dzisiaj, o szczegółach tego wydarzenia dyskutowano w Urzędzie Gminy w Starym Sączu.

W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyli m.in. Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”, Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu ks. Mariusz Żaba,  przedstawiciele służ odpowiadających za bezpieczeństwo uczestników imprezy.

Jak zawsze doroczny Zjazd Sądeczan zainaguruje uroczysta msza święta. Ważnym punktem tego wydarzenia jest rozstrzygnięcie  Plebiscytu o Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku nie zabraknie przeróżnych atrakcji.

Na plenerowej scenie będą śpiewać i tańczyć zespoły regionalne, występować kapele i orkiestry dęte oraz osoby, które swoim dorobkiem twórczym i talentem artystycznym uczą szacunku do miejsca, w którym żyjemy, do tradycji i kultury naszego regionu, kultywują historię i tradycję naszej Małej Ojczyzny.

Swoje twórcze dokonania prezentować będą twórcy ludowi. Odbędą się także konkursy dla organizacji pozarządowych, między innymi  Kół Gospodyń Wiejskich oraz dla  Ochotniczych Straży Pożarnych i innych służb mundurowych.

Zjazdowi towarzyszy Turniej Gmin i Bieg Sądeczan oraz, już w przeddzień spotkania, Wieczorne Sądeczan Rozmowy.

- Każdy, kto jest sądeczaninem powinien wziąć udział w zjeździe – mówi Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.   – Jest to doroczne spotkanie sądeczan, ludzi pochodzących z Sądecczyzny. To wydarzenie powinno być dla każdego sądeczanina najważniejszym wydarzeniem. Musimy budować poczucie dumy z tego, że jesteśmy sądeczanami, musimy budować poczucie wyjątkowości Sądecczyzny – tego wspaniałego pod każdym względem regionu. Chciałbym, aby ten zjazd był z każdym rokiem coraz lepiej oceniany przez ludzi, którzy w pierwszą niedzielę czerwca przyjeżdżają na starosądeckie Błonia i, aby oferta tego zjazdu była z roku na rok coraz szersza.

Prezes Zygmunt Berdychowski, co do tego, że tak będzie, jest przekonany.

- Bardzo gorąco zapraszam wszystkich na starosądeckie Błonia 3 czerwca – zachęca Zygmunt Berdychowski.  – Myślę, że atrakcji tego dnia nie zabraknie. Mam nadzieję, że osoby, które zechcą w tym dniu wziąć udział w Zjeździe Sądeczan poczują tę wyjątkowość poprzez mnogość stoisk wystawowych i wydarzeń, które w ciągu dwóch dni będą miały tam miejsce.

Zobacz także:

Plebiscyt "O Nagrodę SKT Sądeczanin". Trwa głosowanie!

Co będzie kulinarnym hitem Zjazdu Sądeczan? Zgłoszenia do konkursu

Zawody OSP. VI Zjazd Sądeczan czeka na odważnych strażaków

Czy między samorządami może stanąć na ostrzu ... piły.

[email protected] Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)