Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
19/05/2019 - 20:20

Rytro „ostro szło z piłą", ale to Kamionka Wielka wyskakała laur w Turnieju Gmin

Tradycyjnie VII już Zjazdowi Sądeczan towarzyszyła wyjątkowo widowiskowa rywalizacja, czyli Turniej Gmin, w którym uczestniczyli przedstawiciele sądeckich samorządów. I choć to Rytro wiodło prym w rżnięciu drewna, to pierwsze miejsce wyskakała – i to dosłownie – gmina Kamionka Wielka. Drugie miejsce przypadło gminie Grybów, trzecie wspomnianej już gminie Rytro a czwarty puchar pojechał do Nawojowej.

Przeciąganie liny, bieg sztafet w workach, rżnięcie pnia, rzut kapeluszem, skoki na skakance i podnoszenie ciężarów to dyscypliny, w których mierzyli się przedstawiciele Grybowa, Nawojowej, Rytra i Kamionki Wielkiej. Łatwo nie było, bo duch bojowy rozpalił wszystkich do czerwoności.

- Proszę zanotować, że w ekipie Rytra są wójt, zastępca wójta i radni a w innych zaprawieni w bojach strażacy z OSP – śmiał się serdecznie przed rozpoczęciem zmagań wójt Rytra Jan Kotarba. Jednak dosłownie za chwileczkę okazało się, że jego drużyna po przeciąganiu liny uplasowała się na drugiej lokacie. Tu musimy jednak zastrzec, że wójt okazał się nadzwyczaj skromny przy opisie możliwości swojej drużyny. Wiemy bowiem, że sam w młodości wyczynowo trenował kolarstwo a jego zastępca Mariusz Zuber biega w barwach Visegrad Maraton Rytro. 

Zobacz też: Oto laureaci VII plebiscytu o Nagrodę SKT "Sądeczanin" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ale już przy skakaniu przez skakankę bobu wszystkim dali przedstawiciele Kamionki Wielkiej. Dalej było coraz ciekawiej, bo drużyny musiały zmierzyć się chyba z jedną najtrudniejszych punktów turnieju, czyli sztafetą w workach.

Gorący doping znów uskrzydlił Rytro przy rżnięciu pnia. Wójt Rytra zapędził konkurentów w kozi róg aż sam zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki odnotował odczytując wyniki na scenie, że to chyba wynik jakiś szczególnych treningów o czym nie omieszka powiadomić nadleśniczego.

Jednak przy wyciskaniu sztangi wszystkich rywali rozgromił wręcz reprezentant gminy Grybów, który już po turnieju zdradził nam, że Armwrestlingem, czyli siłowaniem na ręce zajmuje się wyczynowo.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Kamionka Wielka, drugie – gmina Grybów a trzecie gmina Rytro. Gmina Nawojowa znalazła się poza podium. Już po wręczeniu pamiątkowych pucharów ufundowanych przez samorząd gminy Grybów drużyny zagrzewały się już na przyszły rok a męska część naszych sportowców krzyczała gromko w kierunku pań z Kamionki Wielkiej. – Dziewczyny nie miałyście dla nas litości…

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES

Rytro rżnęło pień najszybciej, ale to Kamionka Wielka wyskakała zwycięstwo w Turnieju Gmin
Tradycyjnie VII już Zjazdowi Sądeczan towarzyszyła wyjątkowo widowiskowa rywalizacja, czyli Turniej Gmin, w którym uczestniczyli przedstawiciele sądeckich samorządów. I choć to Rytro wiodło prym w rżnięciu drewna, to pierwsze miejsce wyskakała – i to dosłownie – gmina Kamionka Wielka. Ostateczna kolejność? Kamionka Wielka, Grybów, Rytro i Nawojowa.


Dziękujemy za przesłanie błędu